14:20 04-10-2012 | Політика
Переглядів: 1682

Ґазда і бахурі. Чому ігри в дитячій пісочниці часом нагадують політичну боротьбу перед виборами?Дитсадок №84 здавався досить великим і славним, власне, він був одним із семи таких на цілу область. Два з половиною райони та кавалок обласного центру - чимало простору для ігор, пустощів, доганялок, переганялок та іншої активної діяльності.

Начебто місця в дитсадку мало вистачити для всіх - і для любителів спортзалу, і для юних ботаніків, і навіть для шанувальників художньої самодіяльності. Та однієї осінньої днини збилося півтора десятка дітлахів до однієї пісочниці і тісно їм стало.

Хоча здалеку виглядав той гурт дітлашні строкатим та різношерстим, від кольорів партійних та лозунгів політичних аж в очах мерехтіло, та коли зблизька придивитися, то всі дітлахи, як один, - галасливі малята, пустосміхи та нестримні балакуни. Спершу вони просто пасочки з піску ліпили (здібніші - замки будували триповерхові), а потім посідали один супроти одного та суперечку між собою затіяли: хто серед них найкращий, найрозумніший і чий тато більше грошей має. Діти є діти.

І найбільше став хвалитися собою Влодко Газконторський, який одинаком-улюбленцем опозиційним себе величав і грозився усім з придорожніх білбордів "їх зупинити". І ціну його слову знали, як "отче наш" і тариф на газ, і в дитсадку цілому, і в окрузі довкола ще з тих часів, коли він сидів на трубі, ноги в дорогих мештах донизу звісивши, та гази людям пускав. Як упав же він з труби газової, то так і не подужав ділом якимсь корисним зайнятися. Так і сидів у гламурній вишиванці посеред пісочниці, машинкою німецькою класу «люкс» бавлячись. Та нахвалявся він, що як виросте і стане зовсім великим, то і роботою всіх забезпечить, і зарплату всім виплатить високу, і навіть вкрадене народу поверне.

І поки балакав так, себе вихваляючи, Влодко-опозиціонер, ображено зиркав на нього з-під лоба Микольцьо-Вигнанець, якого витурили з "батьківщини" за те, що він хотів так само, як Влодко Газконторський, бути в мами-опозиції одинаком улюбленим, сидіти в гламурній вишиванці посеред пісочниці та хоч би японською машинкою бавитись. Йому ж досі нічого важливішого за кавеени театральні та флеш-моби вуличні партійні батьки доручати не наважувались. Тож від біди такої зайнявся Микольцьо самодіяльністю місцевою, при цьому трохи сподіваючись на столичного дядю, котрий в королівській компанії Україну, як клячу, пришпорив та вперед підганяв. І клявся він, за звичкою, в кожній церкві, що буде найопозиційніший з усіх опозиціонерів, коли виросте великим, та кликав усіх за круглий стіл у альтанці, щоб пулю розписати чи угоду якусь підписати.

"Якщо за столом збиратися, то тільки за тенісним, а ще краще було б на рингу боксерському  зійтися", - вихопився раптом із гурту посеред пісочниці Володик-Ударник, спортсмен, активіст і красунчик, слово знайоме почувши. Він змалку не був привчений до чепурних фраз і звик язик тримати не лише за зубами, але й за боксерською капою, як тато Нокаут привчив. Та вже коли слово брав Влодко-Ударник, то всі дітлахи разом вражено замовкали, бо говорив він, як по писаному, хоч і читав наразі по складах. Та ніхто і ніколи із Влодком не мав бажання вести публічних дискусій, бо вони завжди закінчувалися одним і тим самим попередженням: "От прийде мій тато і всім вам трясця дасть!" І нічого тут було додати, і диспут в пісочниці раптово припинився.

Лише Василь, син селянський, із роду мельників колгоспних, скориставшись паузою,  похмуро буркнув: "Землю - селянам". І знову задрімав. І бачив солодкий сон про колгоспний рай, і пільги, і ковбасу по три сорок.

Поволі надходив вечір, стихав гамір в пісочниці. Тарасик від вечірньої прохолоди загортався у зелений партійний      прапор і мрійливо посмоктував улюблену солодку виноградинку. Олежик стелив собі під дупцю і під голову газету (на щастя, мав свою), щоб не застудити ні одне, ні друге. Ще один Володик, бахур дуже енергетичний, ліхтариком позиченим грався, світло то вмикаючи, то вимикаючи. І всі, як один, дітлахи на браму прохідну дивилися, сподіваючись, що от-от прийдуть батьки їхні партійні та проведуть їх за ручку до теплого фотелю, зручного, м’якого, омріяного.

Коли ж розбирали усіх галасливих малят, дитсадок №84 на якусь мить, здавалося, порожнів. Та щойно тоді у садку починалася справжня робота. Із комірчини з інструментами виходив завгосп тутешній Микола Федорович, слово якого надійне й міцне, як ямницький цемент. Збирав він розкидані малюками обіцянки-цяцянки, пустопорожні гасла, кинуті ними в пісок, новим змістом наповнював, поправляв поламані та перекручені дітлахами благі ідеї. І вже наступного ранку знову чистою була пісочниця.

"Най бахурі бавляться, най", - промовляв він сам до себе, ховаючи поблажливу посмішку в кутиках вуст. І від слів цих ставало спокійніше. Бо поки є ґазда в дитсадку, шкоди дітлахи не нароблять.

 

Арсеній СОРОКА, Галицький кореспондент


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі2
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”3
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення4
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.