08:54 04-04-2012 | Суспільство
Переглядів: 3626

Виставку творів майстрів мистецтв Прикарпаття відкрито у ГаличіВ різні періоди своєї історії тисячолітній Галич відігравав особливе значення, як в житті княжої держави, так і всієї Європи; як в середні часи, так і в добу нової та новітньої історії. Загалом, кожному відома політична та військова роль міста – столиці, життєписи його володарів. Натомість, тільки певне коло фахівців вивчає та популяризує історію мистецтв, які були характерні для міста на Дністрі. В експозиціях та фондах музеїв нашої держави та за її кордонами зберігаються вироби галицьких ремісників – ковалів, ювелірів, зброярів; твори будівничих храмів, перші друкарські видання – всі вони є на високому мистецькому рівні. Галич в мистецькому плані стояв на одному рівні з Києвом та Черніговом. Багато творів створених у минулих століттях є унікальними.

Проте, час не застиг на місці, все рухається вперед. І сьогодні уродженці Галича творять у рідному місті та районі, навчають юнь у школах мистецтв, їхні твори відомі далеко поза межами Прикарпаття та нашої держави – в далекій Америці, Італії, державах Балкан. Ряд уродженців Галича сьогодні активно працюють в мистецьких закладах обласного центру – зокрема, Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Саме тому не випадковим було відкриття виставки творів мистецтва викладачів Прикарпатського університету (кафедра декоративно-прикладного мистецтва) в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич».  В експозиції виставки (яка поєднує три частини виставкового залу) на огляд гостей та зацікавлених представлено близько сотні творів мистецтва. Це – твори живопису, вироби з сіна, кераміка, різьба на дереві та інкрустація, писанкові розписи, зображення на шовковій тканині, предмети з металу. Всі вироби виготовлені майстрами на високому мистецькому рівні; поєднують народне мистецтво, сакральний зміст і разом з тим, мають сучасний вигляд. Виставка буде цікавою всім – від школярів до викладачів академічних освітніх закладів. Відкриття виставки стало результатом спільної домовленості щодо співпраці між керівниками провідних наукових закладів області – Прикарпатським національним університетом ім. В.Стефаника (в.о. ректора Ігор Цепенда) та Національним заповідником «Давній Галич» (генеральний директор – науковий керівник Олександр Береговський).

Відкрив виставку заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Давній Галич» к. і. н. Семен Побуцький. На відкритті виставки виступили представники органів державної влади, ректорату університету та генеральної дирекції Заповідника, викладачі. Благословив виставку парох церкви Різдва Христового у Галичі о. Ігор. Представник духовенства наголосив на тому, що мистецтво і віра вдосконалюють людину – і це не є випадковим, адже кожен твір має Боже благословення.

У вітальному слові проректор Прикарпатського університету імені В.Стефаника проф. Ганна Карась висловила радість з нагоди відкриття виставки творів викладачів Інституту мистецтв у Галичі – колисці духовності; подяку землі, яка дала життя основнику художньо-графічного факультету сл.п. Михайлу Фіголю, уродженцю Крилоса. На думку проректора, ХХІ століття є діалогом культур – у якому українці можуть сказати своє слово.

Заступник голови Галицької районної державної адміністрації з гуманітарних питань п. Ірина Чернега підкреслила цікаве поєднання у експозиції виставки науки і мистецтва. На її думку, і Прикарпатський національний університет і Національний заповідник «Давній Галич» спільно діють в авангарді української культури. Представник виконавчої влади передала присутнім щирі вітання від голови Галицької райдержадміністрації Григорія Івасишина та голови Галицької районної ради Петра Стрембіцького.

Також, на відкритті виставки виступили представники Інституту мистецтв Богдан Бойчук, Богдан Тимків і Юрій Юсипчук. У своїх виступах вони пригадали про творчість і вплив на творення університетської школи мистецтва Михайла Фіголя, розповіли про минуле (від 1982 р.) і сучасне Інституту мистецтв. Присутні почули про діяльність творчих лабораторій, матеріальну базу для навчання, специфіку виготовлення певних творів. Об’єднує сучасну спільноту викладачів та студентів творчість. Всі викладачі Інституту є практиками, що важливо в умовах сьогодення. У навчальному процесі збережено викладання традиційних народних ремесел, розвиваються нові напрямки діяльності, відкриваються новітні спеціалізації. На знак вдячності Національному заповіднику за співпрацю, представники Інституту мистецтв подарували чудовий образ Божої матері, який був виготовлений студентами спеціалізації «Іконопис» спеціально до свята Божого Воскресіння.

Підсумувала все побачене на виставці її куратор, мистецтвознавець, завідувач науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич» п. Христина Береговська: «…Тут, на виставці можна отримати багато позитиву, імпульси духовності. Кожен з творців виставки прикладається до творення традицій. Інститут мистецтв зберігає традиції, популяризує мистецтво. Всі автори представлених творів є надзвичайно талановитими і креативними. Вони зберігають у власній творчості власний етногенетичний код, але при цьому чудово орієнтуються у сучасних тенденціях мистецтва…».

Андрій Чемеринський. Член НСКУ, магістр історії


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі2
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”3
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення4
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.