10:10 10-09-2012 | Політика
Переглядів: 2482

Приватна Ударна ОпозиціяДесять-п’ятнадцять років тому посвідчення народного депутата було обов’язковим атрибутом українського олігарха.

У дні вирішальних голосувань у коридорі Верховної Ради можна було зустріти Віктора Пінчука без краватки. Олександр Ярославський не гидував спускатися до загальної їдальні. Ігор Бакай приїжджав під купол в супроводі міліцейського ескорту, а Григорій Суркіс навіть одного разу отримав від Юлії Тимошенко удар підбором по нозі.

У ті дні радник президента Кучми і "директор-розпорядник парламенту" Олександр Волков демонстрував дива відкритості - він погоджувався давати коментарі журналістам! Щоправда, тільки один раз на кілька тижнів - і тільки коли навколо зберуться всі телекамери.

Сьогодні ці звичаї в минулому. Українські олігархи масово відмовилися від ідеї отримати депутатський мандат. З числа лідерів найбільших фінансово-промислових груп до наступного парламенту можуть потрапити хіба що Костянтин Жеваго та Петро Порошенко. На рахуючи Юрія Іванющенка, статус і статки якого все ще визначити неможливо.

"Українська правда" аналізує шляхи потрапляння до наступного парламенту людей, близьких до тих чи інших фінансово-промислових груп.

Схематично це виглядає так:

 

 

Досвід останніх років показав, що депутатство не рятує від неприємностей - прикладом чому став той таки Жеваго, підприємства якого "трясуть" всі роки президентства Януковича. Водночас можна домовлятися з будь-якою владою, і не будучи депутатом - це показав протягом останніх років Олександр Ярославський.

Тому найчастіше в списках кандидатів можна побачити не самих олігархів, а їхніх людей. Це - код для розгадки, хто підтримує цю політичну силу або грошима, або медіа-ресурсом, або зв’язками. Крім того, ці вибори - спроба "старих" олігархів зупинити експансію "донецьких" та повернути втрачений вплив.

 

ГРУПА ПІНЧУКА

Фото Сергія Ілліна, фонд Віктора Пінчука 

Віктор Пінчук пропускає вже треті парламентські вибори. Зять Леоніда Кучми, який обирався депутатом в 1998 та 2002 роках, після помаранчевої революції оголосив про прощання з політикою. На цих виборах Пінчук вставив своїх представників до прохідних списків. Він матиме комунікаторів у кожній з великих партій, що потрапляють до парламенту.

За списком Партії регіонів балотується Лариса Мельничук (директор департаменту в EastOne), у "Батьківщині" - Олена Кондратюк (дружина топ-менеджера медіа-холдингу Пінчука), в УДАРі - близька до Олени Пінчук Ольга Бєлькова. Також до числа "людей Пінчука" можна віднести щонайменше двох кандидатів у мажоритарних округах Дніпропетровської області - Миколу Солошенка та Якова Безбаха. 

При чому вибори Якова Безбаха ведуть російські технологи-гастролери Тимофій Сергейцев, Дмитро Куліков та Іскандер Валітов, які робили на цьому ж окрузі перші вибори Пінчука в 1998 року, а в 2010 провалили президентську кампанію Яценюка.

Але головне для Пінчука те, що його пов’язують теплі стосунки з лідерами усіх списків. Віктор Янукович регулярно навідується на саміти Пінчука до Ялти та Давоса, а Віталій Кличко та Арсеній Яценюк співпрацюють із фондом зятя Леоніда Кучми. Минулого року під час ялтинських зборів Яценюк навіть на емоціях зізнався, що не вважає Пінчука олігархом: "Віктор, ти не нервуйся, ти не олігарх. Ти під захистом демократичних сил".

Кандидат

Округ/Місце

Опис

Мельничук Лариса

65 місце, список Партії регіонів

Лариса Мельничук - депутат Київської міської ради, директор департаменту із взаємодії з державними органами в компанії Пінчука EastOne.

Кондратюк Олена

60 місце, список "Батьківщини"

Олена Кондратюк отримала прохідне місце в умовах жорсткої конкуренції, коли пролетіли багато опозиціонерів зі стажем та близьких соратників Тимошенко. Причина полягає в тому, що Кондратюк - дружина керівника телевізійного холдингу Пінчука StarLightMedia Олександра Богуцького та своєрідний гарант нейтрального ставлення до "Батьківщини" в медіа олігарха.

Бєлькова Ольга

31 місце, список "УДАР"

В документах ЦВК Бєлькова представлена як "менеджер проектів" у компанії Пінчука EastOne. Раніше на сайті фонду Пінчука вона значилася як директор міжнародних проектів. Насправді ж, за словами джерел "Української правди", Бєлькова товаришує з дружиною Віктора Пінчука Оленою.

Безбах Яків

24 округ, Дніпропетровська область

В 2002 році за цим округом депутатом обирався Віктор Пінчук. Зараз спадок приймає Яков Безбах, помічник голови правління з соціальних питань ВАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод". Технічним кандидатом Безбаха на цьому окрузі йде нагрівальник металу колесопрокатного цеху ВАТ "Інтертайп". Але у Безбаха є тут і вороги - на окрузі висунувся його двійник.

Солошенко Микола

38 округ, Дніпропетровська область

Микола Солошенко - народний депутата від Партії регіонів, в минулому - керівник Новомосковського трубного заводу. При цьому він був і залишається головним радником з розвитку виробництва та нових технологій Металургійного заводу "Дніпросталь", що належить Пінчуку.

 

ГРУПА КОЛОМОЙСЬКОГО

 Фото "Української правди"

Громадянин України та Ізраїлю Ігор Коломойський ніколи не балотувався особисто, але завжди був активним інвестором у політику. В інтерв’ю "Українській правді" він не приховував, що в різні роки підтримував Ющенка, Тимошенко та Бродського. 

Сьогодні найбільш відверто люди з "групи Коломойського" проступають у співпраці з УДАРом.

По-перше, у самому списку УДАРу є люди Коломойського. Наприклад, представники футбольного клубу "Волинь" (Юрій Савчук, Андрій Вершецький), який належить Ігорю Палиці - одному з найближчих соратників Коломойського, екс-керівнику "Укрнафти".

 

Ігор Палиця усю свою сутність показав під час голосування за "мовний закон", а також про підтримку "харківських угод", які стали найганебнішими та визнані найбільш антиукраїнськими законодавчими актами за всю історію держави. То чи є ще у когось сумніви, що це не майбутня тушка?
 

 

Або 23 номер списку УДАР - Роман Чернега, який донедавна працював у відділенні реалізації нафтопродуктів ВАТ "Укрнафта" по Івано-Франківській області.

 

Роман Чернега - пряма "шістка" Ігоря Палиці. Виконавець усіх вказівок попереднього керівника і теперішнього "політичного патрона". Двуликість "ударівця" проявляється вже зараз, коли оновлення житлово-комунальної реформи піддається критиці його фракцією, але у ЄРЦ на керівній посаді працює представник політичної сили УДАР. Особисте підпорядкування Ігорю Палиці також визначає майбутні "політичні голосування" на користь регіоналів.

 

По-друге, УДАР оголив округи під "кандидатів Коломойського". Наприклад, за 83 округом Івано-Франківської області іде Олександр Шевченко - директор комплексу "Буковель", що належить акціонерам групи "Приват".

 

Олександр Шевченко - абсолютно недосвідчений у політиці менеджер цьогоріч вперше записався у Івано-Франківську бібліотеку. "Смотрящій" за бізнесом Коломойського у Карпатах та у Криму також кинутий на один з округів Прикарпаття за вказівкою "патрона". УДАР на цьому окрузі розступився перед керівником туристичного комплексу, який є чи не найпотужнішою рекламною площадкою для реклами алкоголю ("Хортиця"). Кандидат від УДАРу Володимир Чорноус буде виконувати роль гарматного мяса на цих виборах, адже самодостатнього політика Юрія Солов’я "УДАРівці" опустили у непрохідний список, щоб прогнутися перед Коломойським...

 

УДАР виставляє тут відверто слабку кандидатуру - викладача кафедри теорії та історії держави і права. Насправді, очікувалося, що за цим округом Кличко висуне Юрія Соловея - депутата міської ради Івано-Франківська та лідера місцевого осередку УДАР. Але його взяли в список на 45 позицію. Від опозиції на цьому окрузі балотується голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич зі "Свободи", якому конкуренти підсадили "двійника".

Такого ж непрохідного кандидата УДАР поставив і проти Ігоря Палиці у Луцьку - щоправда, так само зробила і "Батьківщина", яка заради Палиці перекинула сильних висуванців Анатолія Грицюка та Ігоря Гузя на інші округи.

Схоже, УДАР та "Батьківщина" вирішили створити максимально сприятливі умови кандидатам Коломойського.

Ще один наближений до "групи Коломойського" - Микола Палійчук - висунутий на Івано-Франківщині напряму від УДАРу. А "Батьківщина" дала цей округ колишньому заступнику Палійчука Василю Гладію, коли той очолював обласну адміністрацію за президента Ющенка.

 

Бажання повернутися у тепленьке крісло для Миколи Палійчука пересилило навіть повагу до родинних звязків із екс-президентом Віктором Ющенком. Перешиванці, яким Ющенко дав квиток у життя і які витратили його на допомогу у списанні лісовтрат під час будівництва Буковелю, а також відмиванні повеневих коштів, продаж землі в національному парку Яремче, Микуличині, Яблуниці тепер клянуться у любові до Клічка, а вже завтра готові слідкувати за диригенто-Чечетовим.Цікаво, наскільки щиро буде Василь Гладій своєму колишньому шефу опонувати, адже обоє знають у кого і чому "рильце в пушку"...

Майбутні УДАРівські тушки Коломойського

Більше того, вже сам Палійчук "під шумок" вирішив протягнути до ВРУ своїх людей, щоб вторгувати за їх голоси від "патрона" більше поваги і так у округах від УДАРу з’явилися прізвища мера Яремчі Онутчака, який також встиг заробити собі статки під покровительством екс-губернатора шляхом розкрадання земель в національному парку, відмиванням повеневих коштів, наданням допомоги постраждалим від повені (фактично, які не постраждали, за що і була відкрита кримін.справа) та інші корупційні діяння. Загалом по Яремче є масштабна кількість порушень виділення земель, але найбільше вражають кілька з них: 

1) Передання без конкурсі або аукціону земельних ділянок:

- площею 1,5 га приватній фірмі "Рідний Край" для будівництва аквапарку в мікрорайоні Дора на території, де згідно генерального плану забудови міста Яремче, передбачається розміщення міських каналізаційних споруд 

- площею 1,5 га в оренду на березі р. Прут в рекреаційній зоні (так звана Поляна Кохання)

- площею 1,0 га по вул. Свободи біля мосту через р. Прут (білий міст), яка належала Карпатському національному природному парку і не передане у встановленому порядку міській раді.

 

Ще одним "мандатом для Коломойського" повинен стати Тарас Парфан, якого разом з собою до ВРУ намагається протягнути Микола Палійчук і тому саме парою ці дві особи "тікали" з фракції "Наша Україна" у обласній раді задля забезпечення власних політичних амбіцій вже під прапорами політсили Кличка, а там вже гляди і до комуністів не далеко.

Хоча це для Миколи Палійчука не вперше...

 

 

 

Богдан Гдичинський, заступник голови "Укрнафти", іде за 88 округом як самовисуванець. "Батьківщина" запропонувала кандидатом за цим кругом Олександра Левицького, колишнього заступника голови фракції БЮТ у Івано-Франківській обласній раді, якою фактично керував сам Гдичинський до свого переходу Партію регіонів.

 

Богдан Гдичинський - фактичний підлеглий Палиці, екс-регіонал (хоча чи бувають у цій партії "екс"?), який тепер здобуває для Коломойського і команди ще один штик-мандат у Коломийському окрузі. 

 

 

Ну і, безперечно, наявність Ірини Геращенко як колишнього медіа-менеджера Коломойського в УДАРі ще більше посилює підозри про небайдужість цього олігарха до Кличка.

Палиця Ігор

22 округ, Волинська область

Палиця - близький соратник Коломойського, який останні роки живе в Швейцарії. Йому підіграли всі, хто міг, на цих мажоритарних виборах. Опозиція прибрала сильного кандидата з його округу. Губернатор області Клімчук знявся з виборів після розв’язаної проти нього медіа-війни. УДАР виставив проти нього відверто непрохідного "фізичну особу-підприємця".

Чернега Роман

23 номер списку УДАР

Чернега донедавна працював у відділенні реалізації нафтопродуктів по Івано-Франківській області ВАТ "Укрнафта" – компанії, яка контролюється Коломойським. Чернега також є помічником депутата Івано-Франківської облради Гдичинського – ще одного соратника Палиці та Коломойського.

Савчук Юрій

27 номер списку УДАР

Савчук - віце-президент футбольного клубу "Волинь", яким віднедавна володіє Ігор Палиця.

Вершецький Андрій

75 номер списку УДАР

Цей непрохідний кандидат - начальник відділу по роботі з уболівальниками у тому ж клубі "Волинь".

Шевченко Олександр

83 округ, Івано-Франківська область

Шевченко - директор Туристичного комплексу "Буковель", що належить Коломойському.

Гдичинський Богдан

88 округ, Івано-Франківська область

Гдичинський - керівник служби міністра юстиції України. В минулому - заступник голови правління компанії "Укрнафта", що контролюється Коломойським.

Палійчук Микола

89 округ, Івано-Франківська область

Екс-губернатор області в часи Ющенка, Палійчук - ще одна креатура Коломойського. До цього був мером міста Яремче, в межах якого знаходиться "Буковель". Висунутий напряму від "УДАРу".

Павелко Андрій

29 місце, список партії "Батьківщина"

Павелко керує "Фронтом змін" у Дніпропетровській області. Водночас він тривалий час був головою Федерації футболу Дніпропетровської області, яку контролює Коломойський, а днями був обраний заступником голови Федерації футболу України за "квотою Коломойського".

Третьяков Олександр

218 округ, Київ

Третьяков у минулому - бізнес-партнер Коломойського в медіа. Сьогодні інтернет-ресурси Коломойського повністю присвятили себе неприхованій пропаганді Третьякова як мажоритарного кандидата.

 

ГРУПА ЖЕВАГА

Фото прес-служби Верховної Ради 

Костянтин Жеваго, який 2006 року пристав до блоку Юлії Тимошенко, тримався до останнього - він не вийшов з фракції БЮТ в період загальної міграції тушок після інавгурації Януковича. Хоча двоє депутатів з "групи Жевага" залишили ряди Тимошенко - Руслан Зозуля та Анжеліка Лабунська.

Схоже, таку стійкість Жевага оцінили на Турівській - сьогодні він балотується за округом в Полтавській області як "самовисуванець". Але "Батьківщина" не виставила жодного кандидата за цим округом, таким чином даючи зрозуміти, що підтримує Жевага.

Аналогічна історія, до речі, на Сумщині, де самовисуванцем балотується екс-помічник президента Кучми Олександр Волков. Запропонувати цю кандидатуру напряму "Батьківщина" не наважилася, але і конкурентів йому також не направила в округ.

Також за округом в Кременчуці висувала свою кандидатуру Ірина Дроздова - керівниця компанії "Кременчукм’ясо", що належить Жеваго, але наприкінці серпня вона знялася з виборів, відкривши дорогу для переобрання регіонала Надоші.

Жеваго Костянтин

150 округ, Полтавська область

Наймолодший українських олігарх балотується за округом, де розташоване його флагмантське підприємство - Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат. Навіть сама окружна комісія утворена у відділі підготовки кадрів цього комбінату. Про всяк випадок Жеваго має технічного кандидата - заступника директора благодійного фонду ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" Олену Шумейко.

Лабунська Анжеліка

63 округ, Житомирська область

Нинішній депутат, юрист Костянтина Жевага, перебіжчик з БЮТ Анжеліка Лабунська спробує обратися в окрузі, де її конкурентами є екс-генпрокурор Святослав Піскун, екс-голова Фонду держмайна Валентина Семенюк та екс-губернатор області Павло Жебрівський.

Зозуля Руслан

90 округ, Київська область

Ще один юрист Жевага Руслан Зозуля обрався за списком БЮТ в 2007 році, але вийшов з фракції після перемоги Януковича. Зараз балотується в Білій Церкві, де його конкурентом є охоронець Юлії Тимошенко Віталій Чудновський.

 

ГРУПА "КОНТИНІУМ"

Фото Олексія Панова 

Група "Континіум" масово штурмує парламент у рідній Волинській області - Ігор Єремеєв з партнерами висунувся на трьох з п’яти округів. Четвертним кандидатом від "Континіуму" мав стати губернатор Борис Клімчук, який подав документи до ЦВК, щоб балотуватися за округом Ігоря Палиці з групи "Приват". За інформацією джерел, підтримати кампанію Клімчука збирався саме Єремеєв.

Перспектива програти Клімчуку шокувала Ігоря Палицю, який попередньо домовився з губернатором про підтримку. В атаку проти Клімчука було кинуто медіа-холдинг Коломойського включно з каналом 1+1. У підсумку, Клімчука минулої п’ятниці викликали до адміністрації президента - а в понеділок він зняв свою кандидатуру.

Єремеєв Ігор

23 округ, Волинська область

Єремеєв уже був депутатом в четвертому скликанні, а на виборах 2006 року очолював штаб блоку Литвина та програв кампанію. Будучи співвласником групи "Континіум", Єремеєв у документах ЦВК представлений як голова спостережної ради "Банку інвестицій та заощаджень".

Івахів Степан

21 округ, Волинська область

Івахів - багаторічний партнер Єремеєва, президент ТОВ "Континіум". До початку виборчої кампанії перебував у фракції Партії регіонів у обласній раді.

Слабенко Сергій

19 округ, Волинська область

Слабенко - партнер Єремеєва та Івахіва, був депутатом четвертого скликання. Зараз очолює фракцію "Наша Україна" у Волинській обласній раді. До фракції входить лише чотири депутати.

Щепанкевич Іван

119 округ, Львівська область

Директор департаменту ЗАТ "Галичина", що належить Єремеєву з партнерами. Без особливих шансів на успіх висунутий УДАРом в окрузі, де від "Свободи" іде Ірина Сех.

 

ГРУПА ПОРОШЕНКА

 Фото фонду Петра Порошенка

Міністр економіки Петро Порошенко веде одразу чотирьох мажоритарників у своїй вотчині - на Вінничині. Це сам Порошенко, його батько та близькі соратники - Олександр Домбровський і Григорій Заболотний.

Кума Порошенка Оксана Білозір, яка також виступає vip-агітаторів за родину на концертах у Вінницькій області, балотується на Житомирщині.

Генпродюсер "5 каналу" Юрій Стець отримав прохідне місце в списку опозиції. Ще два колишніх губернатори з квоти Порошенка зразка 2005 року ідуть за мажоритарними округами.

Порошенко Петро

12 округ, Вінницька область

Порошенко-молодший балотується за округом у Вінниці, куди він багато років уже вкладає кошти.

Порошенко Олексій

16 округ, Вінницька область

Батько Порошенка балотується в окрузі, де розташовані сільськогосподарські підприємства родини. Його конкурентом є Оксана Калетник, сестра нинішнього керівника української митниці "комуніста" Ігоря Калетника.

Домбровський Олександр

11 округ, Вінницька область

Близький соратник Порошенка, якого він пролобіював на посаду губернатора після помаранчевої революції, Домбровський зміг протриматися в цьому кріслі до закінчення каденції Ющенка. Домбровський іде за округом у Вінниці, де його конкурентом є інший комуніст Валерій Бевз.

Заболотний Григорій

17 округ, Вінницька область

Заболотний - колишній голова Вінницької обласної ради та ще один близький соратник Порошенка. Його конкурент у цьому окрузі - нинішній депутат Анатолій Матвієнко.

Білозір Оксана

66 округ, Житомирська область

Кума Порошенко та учасниця концертів на його підтримку в округах Вінничини балотується у Житомирській області, де її конкурентами є регіонал Журавський, Рудченко від блоку Литвина та Добряк від опозиції.

Стець Юрій

63 номер списку "Батьківщини"

Стець очолив комітет свободи слова одночасно з призначенням Порошенка міністром економіки. Він продовжує суміщати роботу депутата з посадою генпродюсера "5 каналу", який Порошенко не гребує використовувати на сімейні потреби - як то висвітлення висунення рідного батька в депутати.

Атрощенко Владислав

206 округ, Чернігівська область

Атрощенко був пролобійований Порошенком на посаду губернатора області в часи Ющенка. Сьогодні Атрощенко балотується як самовисуванець. На окрузі в нього є двійник, а головний конкурент - Станіслав Прокопенко, перший заступник губернатора і людина Едуарда Прутніка.

Жебрівський Павло

63 округ, Житомирська область

Жебрівський також після помаранчевої революції став губернатором області за протекцією Порошенка. Жебрівському обіцяли статус єдиного кандидата від опозиції в цьому окрузі, хоча в підсумку там пішов самовисуванцем депутат від БЮТ Павло Унгурян.

Далі буде...

 

За матеріалами Правда


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі2
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”3
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення4
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.