10:26 17-08-2012 | Політика
Переглядів: 3714

Помста за розкол країни чи брудні політичні технології?Активісти Громадянського руху «Відсіч» вирішили відімстити регіоналам за розкол країни. Вони розпочали агітаційну кампанію проти усіх народних депутатів України, котрі проголосували «за» славнозвісний мовний закон, і мають на меті не допустити їх в майбутньому до влади. А зокрема, представники руху роздають листівки, де пишуть про те, чому не варто голосувати на цьогорічних виборах за того чи іншого кандидата.

Кампанія «Помста за розкол країни» виникла з ініціативи Громадянського руху «Відсіч» 14 травня 2012 року як реакція на ініціативу Партії регіонів прийняти розкольницький і небезпечний для подальшого існування України законопроект Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики» № 9073. З того часу до кампанії долучилися більше десяти громадських організацій та понад 1500 волонтерів, які організовують масові акції протесту, а також численні поїздки по Україні з метою формування осередків та поширення агітаційних матеріалів із закликом не голосувати за Партію регіонів, Комуністичну партію та майбутніх кандидатів від цих сил в мажоритарних округах, а також за тих мажоритарників, які не належать до ПР і КПУ, але також голосували за мовний законопроект.

Географія кампанії поширюється по всій Україні, вона охопила 34 мажоритарні округи і ще додатково 7 міст.  «Жертвами» «Помсти за розкол країни» стали: голова ВРУ Володимир Литвин, його перший заступник Адам Мартинюк, голова фракції Партії регіонів у ВРУ Олександр Єфремов, автори законопроекту – Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко та низка інших народних депутатів.

Активісти кампанії розповсюдили сотні тисяч листівок під назвою «Чому НЕ МОЖНА голосувати за … (далі вказують ім’я та прізвище кандидата, - авт.)», і через це навіть зазнавали деякого тиску. Одним із випадків такої «нервової» реакції було таємне поширення невідомими особами в Тлумачі, Галичі, Тисмениці та інших населених пунктах 84-го виборчого округу листівок із неправдивою інформацією під назвою «Чому не варто голосувати за Миколу Круця?!». Цікаво, що стиль листівок, малюнки, телефони і т. д. були скопійовані з листівок кампанії «Помста за розкол країни». Фальшивки викликали величезну хвилю обурення мешканців округу, які телефонують за вказаними на листівці телефонами і звинувачують кампанію в брехні та роботі на владу.

До сьогоднішнього дня активісти Громадянського руху «Відсіч» не проводили свою кампанію на Івано-Франківщині, оскільки вважають, що Партія регіонів та її прихильники не надто популярні у цьому регіоні. Але інцидент із фальшивими листівками проти кандидата у народні депутати Миколи Круця змусив рухівців здійснити візит до обласного центру Прикарпаття і спростувати свою причетність до цих наклепницьких матеріалів.

Активісти Громадянського руху «Відсіч» Ольга Сало та Михайло Свистович 13 серпня запросили на прес-конференцію журналістів та розповіли їм, чому розповсюджені на території Прикарпаття листівки не мають ніякого відношення до кампанії «Помста за розкол країни», а також спростували наклепи, які зведені у цих листівках на Миколу Круця.

У своїй офіційній заяві громадський рух «Відсіч» зазначив: «Народний депутат України Микола Круць не є об’єктом кампанії «Помста за розкол країни», оскільки ані у першому читанні, ані при остаточному прийнятті закону «Про засади державної мовної політики» він не голосував за нього, не сприяв його прийняттю в будь-який інший спосіб й не належить до партії, яка сприяла його прийняттю. Також на офіційній сторінці Верховної Ради можна легко перевірити, що Микола Круць не голосував за підтримку «Харківських угод» і продовження терміну базування російського Чорноморського флоту у Севастополі».

 «З огляду на це, - запевнила Ольга Сало, - ми не могли закликати голосувати проти Миколи Круця і не маємо жодних підстав втручатися у перебіг виборчої кампанії у 84-му виборчому окрузі, агітуючи «за» чи «проти» когось. Наше завдання у цьому випадку –  заперечити неправдиву інформацію, яку поширили від нашого імені».

Цікаво і те, що розповсюджена проти Миколи Круця листівка вирізняється повноколірним друком, і  навіть цей факт, переконують активісти, говорить про те, що вона – підробна. Михайло Свистович порівняв і ті, й інші агітаційні матеріали, після чого заявив: «На жаль, ми поки що не можемо собі дозволити такої розкоші, як кольорові листівки, адже проводимо діяльність виключно за рахунок невеликих громадських пожертв та коштом самих активістів. Часто наші листівки друкуються на принтерах невеликими накладами (хто скільки може)».

Крім того, вся інформація щодо діяльності кампанії «Помста за розкол країни» розміщена на сайті vstavay.info, і в рубриці «Матеріали для поширення» є всі розповсюджені раніше листівки, однак жодних матеріалів із закликом не голосувати за Миколу Круця там немає.

Активісти Громадянського руху «Відсіч» заявляють: «Ми констатуємо, що маємо справу з нечесним використанням нашого імені в брудній грі, яку провадить або влада, або якісь конкуренти Миколи Круця за підтримки цієї влади на шкоду загальній справі – захисту української мови та державності. І вважаємо, що це робиться цілеспрямовано з метою дискредитації як самої кампанії, так і тих кандидатів, які виступають проти антиукраїнського закону».

 


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі3
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич5
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”5
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення5
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.