16:44 11-08-2012 | Політика
Переглядів: 1208

Кого захищають судді?Триває обговорення передвиборчої програми Об’єднаної опозиції «Батьківщина».

Цього разу народні депутати та експерти дискутували про правовий блок документа – тут потрібно      вивірити кожне слово, аби після перемоги на виборах докорінно змінити правоохоронну й судову системи в Україні. Силовики іі судді мають захищати всіх громадян, а не лише чиновників.
     Українські суди виправдовують підозрюваних тільки у двох випадках із тисячі, решту – кидають до в’язниць. Такої ганебної статистики нема в жодній країні світу! Українці змушені шукати справедливості в Європейському суді з прав людини, бо вітчизняна Феміда опинилася під ковпаком у президента та його оточення. До цього призвела владна судова реформа. Влада будує поліцейську державу, відгороджуючись від народу ручними силовиками і прокурорами.
     «Окрім того, що це поліцейська держава, це ще держава виключно звинувачення і переслідування громадянина», – сказав під час круглого столу голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Найкраще характеризують становище нинішньої правоохоронної системи, за його словами, політичні процеси проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших опозиційних політиків. Їм незаконно призначили терміни ув’язнення, водночас умовно-достроково випускають на волю тих, хто скоїв особливо тяжкі злочини, проте має провладних заступників.
     Щоб покласти край безладу в правовій сфері, Об’єднана опозиція пропонує законодавчо визначити відповідальність вищих посадових осіб, які призначають суддів, прокурорів і керівництво МВС. «Ми наполягаємо на ухваленні закону про порядок імпічменту президента, закону про відкликання народного депутата України. Це два інститути, які несуть персональну відповідальність за те, що відбувається в судовій і правоохоронній системі», – наголосив Арсеній Яценюк.
     Якщо риба гниє з голови, то правова система – з Конституційного суду. Цей високий інститут став лакеєм адміністрації президента, раз по раз даючи «добро» на антиконституційні оборудки в країні. «Конституційний дискредитував себе, починаючи з винесення рішення про те, що два терміни Кучми – це тільки один термін. Протягом останніх двох років цей орган не може називатися судом, а ті люди не мають права носити мантію і виступати від імені України», – підкреслив Арсеній Яценюк.
     Такий Конституційний суд не потрібен народу, тому Об’єднана опозиція «Батьківщина» планує ліквідувати його: функції КС виконуватиме окрема палата Верховного Суду України. Дістанеться на горіхи й суддям Конституційного суду – порушення ними присяги розслідуватиме Тимчасова спеціальна комісія, яку створять у новому парламенті.
     Грішать проти Феміди і судді місцевих та апеляційних судів. «У нас нема системи дисциплінарної відповідальності суддів, а є вибіркове притягнення до відповідальності за політичними вказівками», – сказав під час круглого столу відомий науковець Ігор Коліушко, який узяв участь в обговоренні програми Об’єднаної опозиції «Батьківщина».
     Виправити ситуацію може незалежне фінансування судових органів. «В Україні 9 тисяч суддів. Хіба ми не можемо забезпечити адекватне фінансування для 9 тисяч людей, які вирішують долю кожного громадянина України?» – зауважив Арсеній Яценюк.
     Захисник Юлії Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко запропонував розпочати реформи з юридичної освіти. «Понад 600 навчальних закладів готують в Україні юристів, починаючи з технікуму підводників і закінчуючи інститутом Поплавського. У всіх однакові дипломи, однак різні знання», – наголосив він.
     Опозиція переконана, що в Україні потрібно ввести інститут суду присяжних. Влада пропонує, щоб суд присяжних складався із трьох осіб. На думку опозиції, у такому разі буде створено лише ширму для неправових рішень. «Вважаємо, що повинно бути 12 присяжних і три професійних судді. Ідеться про справи у злочинах проти основ національної безпеки України, а також про злочини, за які передбачено ув’язнення на термін більш ніж 10 років», – пояснив Арсеній Яценюк.
     Остаточну редакцію програми Об’єд-наної опозиції «Батьківщина» затвердить з’їзд. Далі – лише запекла боротьба у виборчій кампанії з партією влади.
     
     
     

В’ячеслав Корзун


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі2
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”3
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення4
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.