23:50 09-08-2012 | Суспільство
Переглядів: 5410

Візи до Польщі: кому вигідні черги?Як відомо, Пункт Прийому Візових Анкет в м. Івано-Франківську (далі - ППВА) займається прийомом візових анкет та пакету документів для отримання віз і подальшу передачу вищевказаних документів в ГК РП у м.Львові. Станом на 8 серпня 2012 року апліканти можуть зареєструватись на подачу документів до ППВА в м.Івано-Франківськ на наступні дати: шенген візи – 24 вересня 2012 року, національні візи категорії D – 11 вересня 2012 року.

В листопаді 2011 року в місті Івано-Франківську було відкрито перший в Україні ППВА за участю Генерального Консула РП в Львові – п.Ярослава Дрозда, голови Івано-Франківської облдержадміністрації – п.Михайла Вишиванюка, голови Івано-Франківської облради – п.Олександра Сича та представника фірми-підрядника VFS Global. Це комерційна структура, підприємство індійської фірми «VFS Global». Вона виграла тендер польського МЗС на провадження діяльності з візової підтримки в Україні.

Під час відкриття ППВА в Івано-Франківську було зазначено, що метою відкриття такого центру є покращення умов для українців, які прагнуть відкрити візу, щоб відвідати сусідню країну.

Минуло більше півроку від моменту відкриття ППВА в м.Івано-Франківську.
Представниками МГО «Міжнародна Дипломатична Місія Народної Дипломатії «Європейська Україна» було проведено моніторинг діяльності ППВА в м. Івано-Франківську. Було опитано клієнтів ППВА в м. Івано-Франківську, мешканців Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Закарпатської областей, з метою отримання інформації про реалії, успіхи та проблеми в роботі ППВА в м. Івано-Франківську та настрій аплікантів щодо процедури отримання віз.

Після відкриття ППВА в листопаді 2011 року, з’явились труднощі з подачею документів, а саме з проходженням черги в ППВА. Існувала так звана «подвійна черга». Це означало, що перед входом до ППВА стояли апліканти в «живій» черзі (без попереднього запису на Інтернет-сторінці ППВА або             Call центру). Першочергово проходили в середину люди, що були зареєстровані в електронній системі ППВА за допомогою Інтернет-сторінки або Call центру, пізніше люди, котрі такої реєстрації не мали.

З 22 березня 2012 року, було повідомлено, що ППВА в Івано-Франківську буде приймати аплікантів виключно за попереднім записом, який є безкоштовним, на Інтернет-сторінці або в Call центрі.

Ініціатива правильна і корисна, адже людина знає на який день і на котру годину вона повинна прийти до ППВА для подачі документів. Але, як виявилось, така користь тільки на перший погляд.

В травні 2012 року почались проблеми з записом на подачу документів до ППВА.
А саме, люди дуже важко проходили реєстрацію на Інтернет-сторінці, через складну процедуру заповнення формуляру: дуже часта невідповідність паролю до вимог сторінки, велика кількість запитань в формулярі (інформація: на сторінці Візового Сервіс Центру Іспанського консульства, яке також обслуговується фірмою VFS Global, для інтернет-запису необхідно тільки інформація про номер паспорта, прізвище та імя заявника, номер контактного телефону та мета поїздки) Щоб пройти реєстрацію на Інтернет-сторінці ППВА Республіки Польща необхідно вказати: адресу електронної пошти, пароль, номер паспорта, тип візи, термін дії паспорта, прізвище та імя апліканта, дату народження, дату повернення, номер телефону, громадянство, ввести літери зазначені в капчі (системі захисту від автоматичного заповнення).Пройти реєстрацію за допомогою Call центру, також важко, адже в більшості випадків люди стикались з відповіддю оператора: «Вибачте, але здійснюється оновлення бази даних, зателефонуйте пізніше».


Також в травні 2012 року почався збільшуватись час очікування від моменту реєстрації апліканта до самого моменту подачі документів. Вищевказаний період часу коливався від 2-х до 4-х тижнів, а моментами і 2 місяці. Громадяни мали враження і надію, що ситуація з таким довгим очікуванням на подачу документів пов’язане з чемпіонатом Європи з футболу, але чемпіонат закінчився, а черги залишились.

Вирішити питання пришвидшеної реєстрації охоронці ППВА пропонують за допомогою посередників, а саме фірм, які після відкриття ППВА відкрили свої офіси в околицях ППВА в м. Івано-Франківська. Вищезазначені фірми пропонують скористатись їхніми послугами і експрес-реєстрації в ППВА. Ціна питання експрес-реєстрації: 800 гривень, з яких 400 гривень аплікант повинен заплатити як передоплату. В даних фірмах можна також замовити та придбати документи, які можливо у апліканта відсутні на момент подачі документів. До таких документів належать запрошення від бізнес-партнерів з польської сторони та річні дозволи на працевлаштування в Польщі. При потребі аплікантові можуть також запропонувати працевлаштування в Польщі.

В інформаційних матеріалах ППВА застерігає аплікантів від користування послугами посередників та наголошено, що інтернет-реєстрація є безкоштовною та простою. Також, можна зазначити, що вищезгадані фірми надають виключно інформаційні послуги, в них відсутні ліцензії на право здійснювати посередницькі послуги з працевлаштування закордоном.

Альтернатива подачі документів в ГК РП у Львові відсутня. Викликана вона через відсутність вільних термінів для подачі документів, які надавались раніше системою е-консулят.

Проаналізувавши розповіді аплікантів, на даний момент можна відзначити такі проблеми при подачі документів на отримання шенгенських та національних віз за участю ППВА в м. Івано-Франківську:
- відсутність нормальної та зрозумілої системи реєстрації термінів подачі документів до ППВА;
- великий термін очікування на подачу документів після вдалої реєстрації (в середньому 1-1,5 місяці);
- відсутність детальної інформації на Інтернет-сторінці ППВА про існуючі категорії віз, можливість  анулювання терміну дії візи (в випадку використання днів перебування);
- слабка компетентність в візових питаннях та процедурах персоналу ППВА;
- пропонування охоронцями ППВА скористатись послугами експрес-реєстрації в зовнішніх фірмах за 800 гривень;
- довга процедура складання документів працівникові ППВА (інколи очікування і всі процедури в приміщенні ППВА займає до 1,5 години);
- черги до відділення банку в приміщенні ППВА для оплати послуг ППВА та консульського збору;
- відсутність можливості телефонного контакту з ППВА в м.Івано-Франківськ (надані на Інтернет-сторінці та оголошеннях на приміщенні ППВА номери телефонів є телефонами Call центру).

Виникає запитання: чи відомо в ГК Республіки Польщі у м.Львові, керівництву VFS Global та МЗС України про ситуацію, яка склалася навколо подачі документів в ППВА в м.Івано-Франківськ і для кого вигідна така ситуація?

До слова:
Станом на 8 серпня 2012 року апліканти можуть зареєструватись на подачу документів до ППВА в м. Івано-Франківську на наступні дати: шенген візи – 24 вересня 2012 року, національні візи категорії D – 11 вересня 2012 року.


Сербин Наталія
голова представництва
МГО "Міжнародна Дипломатична Місія Народної Дипломатії
"Європейська Україна" в Івано-Франківській області


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі2
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”3
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення4
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.
 
Увлекательный пляжный волейбол