14:57 22-04-2016 | Новини Прикарпаття
Переглядів: 3856

Голова Галицької РДА Ярослав БАРТКІВ: «Краще гірка правда, ніж солодка брехня»Саме у Вербну неділю, 24 квітня, минає рік і три місяці з часу призначення Ярослава Бартківа  на посаду голови Галицької райдержадміністрації. З цього приводу ми вирішили поспілкуватися з Ярославом Петровичем, дізнатися, що вдалося зробити за цей період, що із задуманого не зроблено, що найбільше заважає в роботі, які плани на майбутнє і з чим район підходить до світлих Великодніх свят.

     Про те, що зроблено
     
     - Найголовніше, що вдалося зробити за цей період, – це відновлення будівництва районної лікарні і школи в селі Крилос. Адже Крилос є нашим історичним центром, але, на жаль, тут, мабуть, єдина в районі школа, яка знаходиться в такому стані. Думаю, що нове приміщення навчального закладу могло з’явитися ще за радянських часів, але, напевно, комуністичній владі було вигідно залишати наші історичні місця в безперспективному стані. Тому вважаю, що крилоська громада повинна якнайшвидше отримати нову школу, в якій, до речі, передбачено і дитячий садок. Це, а також  можливість створення нових робочих місць дасть змогу молодим крилошанам не шукати кращого життя десь на стороні, а залишатися в своєму рідному селі, в своєму районі, розвивати його і примножувати його славу. Маю надію, що до зими нам вдасться звести  стіни і дах, а перших учнів школа прийме наступного року.
     
     Не менш важливим об’єктом для району є завершення будівництва центральної районної лікарні. Минулого року нам вдалося відновити роботи завдяки змінам до бюджетного кодексу, які дозволяли використовувати кошти екологічного фонду на соціально-економічні потреби. Цього року ці зміни вже не діють, а для здачі в експлуатацію хірургічного корпусу та робіт з благоустрою перед ним необхідно близько 20 мільйонів гривень. Тому є домовленість з депутатським корпусом і сільським головою с.Бовшів про виділення для району шести мільйонів гривень субвенції з сільського бюджету. Маю великі сподівання, що депутати села Бовшів з розумінням розглянуть це питання на найближчій сесії. 
     
     Наступним важливим досягненням вважаю облаштування Алеї Небесної Сотні. Облаштування саме цієї Алеї, а не просто пам’ятного знака. Адже разом із увіковічненням пам’яті наших Героїв ми ще й прикрасили наше місто. Кажуть, що галичани вже облюбували це місце і  в погожі теплі дні та вечори все частіше прогулюються тут.
     
     Ну і, звичайно ж, не можна не згадати реконструкцію площі Волі перед адмінбудинком та спорудження спортивного майданчика зі штучним покриттям на території стадіону.
     
     Крім цього, в багатьох закладах району здійснено ремонти, замінено вікна і двері тощо. Але я не вважаю це якимось особливим досягненням, позаяк  це - поточні роботи, вони повинні проводитися поступово з року в рік, щоб забезпечити мешканцям району та нашим школярам належні і комфортні умови перебування у них.
     
     Ще один позитивний крок для району – підписання меморандуму про співпрацю з керівництвом ПАТ «Західенерго» про виділення одного мільйона гривень на потреби населених пунктів, де розташовані об’єкти діяльності Бурштинської ТЕС. Ці гроші були використані переважно на освітлення вулиць та співфінансування інших соціально важливих проектів. На 2016 рік цю суму вже буде збільшено до 1 мільйона 500 тисяч грн. Окрім цього, керівництвом ДТЕК організовано конкурс міні-грантів «Місто своїми руками», який передбачає ще 240 тисяч гривень на впровадження соціальних проектів у містах Галич і Бурштин, а також у селах, де є об’єкти Бурштинської ТЕС. За нашим проханням до переліку цих населених пунктів було включено ще й Слобідку Більшівцівську, яка теж потерпає від наявності поблизу золовідвалу.
     
     Про те, що заплановано
     
     - До кінця цього року плануємо завершити і здати в експлуатацію хірургічний корпус лікарні та облаштувати територію біля нього. Це дасть можливість повністю сконцентрувати всі відділення районної лікарні в одному місці. Адже те, що лікарня сьогодні розділена і знаходиться у двох різних частинах міста, створює певні незручності як мешканцям району, так і медичним працівникам.
     
     Що стосується старого приміщення лікарні, то в ньому планується розмістити центр з надання адміністративних послуг.  Необхідно створити для галичан найбільш сприятливі умови для отримання таких послуг. Щоб людина не йшла за довідкою з газконтори на Галич-Гору, а за довідкою з РЕМу в сусіднє з райцентром село… Щоб спеціалісти з усіх служб знаходились в одному місці.
     
     Також за рахунок коштів, які виділяє «Західенерго» в рамках меморандуму про співпрацю, планується виготовити технічну документацію на водогін від водозабору на р.Лімниця до м.Бурштин. У перспективі до цього водогону будуть підключені села Демешківської сільської ради, Задністрянське, Бовшів, Слобідка Більшівцівська та смт Більшівці, і їхні мешканці отримають можливість забезпечення якісною питною водою.
     
     Також є велике бажання зробити в районі якісні дороги. Ми зробили проекти ремонту трьох доріг, які планується здійснити в цьому році. Це напрямки «Залуква – Боднарів», «Слобідка Більшівцівська – Кінашів»  і «Тустань – Маріямпіль». Район на ремонт цих доріг не має грошей, але є надія на кошти з державної субвенції. Ми надіємося на їх поступлення приблизно в червні. Ми маємо вже новий Кабінет Міністрів і, як і всі, очікуємо від нього динамічної роботи.
     
     Значний інтерес до нашого району проявляють також іноземні інвестори. Нещодавно ми разом із послом Данії та керівництвом ТзОВ «Даноша» заклали перший камінь у будівництво біогазового заводу в с. Тустань. Ця ж компанія має намір збудувати в області ще й м’ясопереробний завод на п’ятсот робочих місць. Їм було запропоновано кілька варіантів для розгортання будівельного майданчика в Калуському, Тисменицькому та Галицькому районах. У кінцевому результаті найпривабливішим місцем для будівництва такого підприємства виявилося село Задністрянське. Ця земельна ділянка підходить інвесторам і за розташуванням, і за наявністю комунікацій. Якщо такий завод буде збудовано, то район отримає додатково понад півтисячі робочих місць і додаткові надходження до бюджету.
     
     Про те, що заважає в роботі
     
     - Найбільше в роботі заважає заполітизованість суспільства, зухвалість та амбіційність окремих політичних діячів у районі. Я завжди казав, що політику треба залишити столичним політикам. А у нас у районі політики не повинно бути… Ми повинні дбати про господарку. Та, на жаль, окремі досить відомі в районі люди люблять більше політику, ніж господарку. Вони в свій час зрозуміли, що на політичних іграх можна отримати якісь дивіденди і, як наслідок, мати можливість чинити тиск на депутатів районної ради, на керівництво району та використовувати ті ресурси, які є в районі... І мені це болить.
     
     Я сам – позапартійний. Я не хочу, щоб політика впливала на мене. Це було однією з моїх умов, коли мені пропонували посаду голови РДА. Але з іншого боку, як голова районної державної адміністрації, я – у команді Президента. Є система демократичної влади, якої треба дотримуватися, інакше все це може призвести до анархії. Я завжди готовий до критики, адекватно її сприймаю і завжди намагаюся зробити висновки. Знаєте, кажуть, що брехня здебільшого солодка, а правда – гірка. Я вважаю за необхідне говорити правду, якою б вона гіркою не була. Очевидно, ці політики районного масштабу переслідують мету отримати максимальний вплив на процеси, які відбуваються в районі, і на фінансові потоки, які є і в освіті, і в медицині, і в будівництві тощо. У цих людей навіть виникла ідея висловити мені недовіру на останній сесії районної ради. Я маю інформацію, що вночі здійснювалися дзвінки до депутатів, чинився тиск на них… Але, мабуть, не вистачило аргументів для внесення такого питання. Адже для цього мають бути серйозні недоліки в роботі голови, мають бути вагомі аргументи. Насправді це були просто власні амбіції або власні інтереси цих людей. Ось такі речі найбільше заважають у роботі, забирають багато нервів, здоров’я… Я за посаду не тримаюся, але я буду працювати до тих пір, доки відчуватиму, що роблю важливі і потрібні речі для галичан. Але якщо мені поступить звернення від всіх п’яти фракцій районної ради з проханням залишити посаду – я піду.
     
     Про кадри
     
     - У нас зараз звільнилося дві посади. Микола Попович, який займав посаду заступника голови, призначений першим заступником голови райдержадміністрації, а Ірина Мацькевич, яка займала посаду начальника фінансового управління, перейшла на роботу в обласну державну адміністрацію. 
     
     Я підписав документи на погодження щодо призначення на посаду заступника голови райдержадміністрації з питань економіки, промисловості, транспорту та агропромислового комплексу підприємця Олега Кантора,  на посаду начальника фінансового управління -заступника начальника податкової інспекції в Галицькому районі Сергія Канюку. Обидві кандидатури заслуговують на довіру. Зокрема, Олег Кантор має досвід підприємницької і депутатської діяльності, активний громадський діяч, на минулих виборах програв діючому міському голові близько сотні голосів. Це вказує і на те, що він має досить високий рівень довіри в галичан. Я вперше застосував практику, коли ще до призначення оприлюднив свою пропозицію Олегові Михайловичу в соціальній мережі. Оскільки ніяких заперечень чи компроментуючих коментарів не було, я прийняв рішення надіслати подання до обласної державної адміністрації на його призначення. Вважаю, що я поступив відкрито і прозоро.
     
     Про наближення свят
     
     - Ми наближаємося до найвеличнішого свята у всьому християнському світі.  Традиційно в нашому краї до Великодніх свят люди прибирали свої вулиці, двори, будівлі. Не є винятком і сьогоднішній рік. Ми долучаємося до загальної толоки, щоб навести лад у кожному куточку нашого району. 
     
     Напередодні Вербної неділі, і Великодніх свят я бажаю всім галичанам насамперед єдності та миру.
     
     Воскресіння Христове свого часу показало всьому людству правильний шлях до Бога. Тож нехай цьогорічне свято Воскресіння покаже нам правильний шлях до єдності. Бажаю всім доброго настрою і приємних родинних зустрічей. Смачної Паски!

Розмову вів Володимир ТЕСЛЮК


 


Коментарі (3)
Thalia: 09:08 06-09-2017
0 0

payday loan richmond va payday loans pay day loan store
LelandDub: 05:25 20-12-2017
0 0

obviously like your website but you have to check the spelling on several of your posts. Many of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the truth nevertheless I’ll definitely come again again.
LelandDub: 15:16 25-12-2017
0 0

I’m pretty pleased to uncover this page. I need to to thank you for ones time just for this fantastic read!! I definitely appreciated every bit of it and i also have you bookmarked to check out new things on your blog.
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі3
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич5
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”5
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення5
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.