23:56 30-11-2015 | Новини Прикарпаття
Переглядів: 611

"День Петра і Павла" у Галицькій районній радіПозаминулої п’ятниці галицькі депутати обирали нового голову районної ради та його заступника.

     Вже місяць минув з того дня, коли мешканці району обрали міського, селищного та сільських голів, депутатів сільських, селищної, міської, районної та обласної рад. За цей час районна виборча комісія зібрала, впорядкувала та передала до ЦВК всі результати виборів та зареєструвала обраних до районної ради депутатів.

     Інтрига зберігалася лише за тим, коли буде скликано першу сесію районної ради сьомого скликання та кого ж депутати оберуть на посаду голови і заступника.

     І ось цей день настав. Він і справді спочатку був схожий на свято: всі новообрані депутати прийшли у вишиванках, перед початком урочистого засідання відбулася театралізована прелюдія з «Королем Данилом Галицьким», який виголосив державницькі настанови обранцям, біля президії на своїх господарів чекали букети троянд… І все ж, у залі відчувалася напруга. 

     За традицією, декан Галицький УГКЦ о.Ігор Броновський благословив депутатів на плідну працю, нагадавши при цьому, що «найвищими складовими людського життя, які можна забрати з собою до Бога, є не статки і маєтки, а людяність і порядність».

     

     - Не думайте, що ви самі вибрали цей стан…  Це Господь дав вам цю владу, - зазначив о.Ігор.

     Далі слово для оголошення результатів виборів надано голові Галицької районної виборчої комісії Оксані Гоянюк.

     Згідно нового закону про місцеві вибори депутати районної ради обиралися за партійними списками. Партіям необхідно було подолати 5-відсотковий бар’єр, щоб мати представництво у  районній раді. За результатами, які встановила районна виборча комісія, з десяти суб’єктів виборчого процесу до ради потрапили представники п’яти партій. Отже, з 23 962 виборців (64,89% від загальної кількості), які взяли участь у голосуванні, за «Блок Петра Порошенка «Солідарність» проголосувало 8478 (36, 4818%), за ВО «Батьківщина» - 5619 (24,1792%), за «УКРОП» – 2332 (10,349%), за ВО «Свобода» - 2047 (8,8085%), за  партію «Громадянська позиція» -1200 (5,1637%). Решта суб’єктів виборчого процесу, а це партії «Воля», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Народний Рух України», «Народний контроль» та «Українська Галицька Партія» не набрали необхідної кількості голосів і, відповідно, не мають своїх представників у районній владі.

     Згідно цих результатів долю району в найближчі п’ять років, - якщо не буде у 2017 році призначено дочасних виборів, - вирішуватимуть 17 депутатів від БПП «Солідарність», 11 – від ВО «Батьківщина», 5 – від «УКРОПу», 4 – від ВО «Свобода» та  3 – від «Громадянської позиції». 

     Право зачитати текст Присяги надано найстаршому депутату районної ради Петрові Стрембіцькому.

     Далі за процедурою обрано тимчасову президію, головуючого – Ростислава Витриховського та лічильну комісію.

     Наступним питанням порядку денного стояло обрання голови районної ради. Депутат Ярослав Бартків запропонував на цю посаду кандидатуру Андрусяка Павла Васильовича. Ніби нічого непередбачуваного не сталося, бо логіка підказує, що політсила, яка отримала в районі найбільшу довіру має повне моральне право пропонувати свою людину на цю посаду.  І ось тут почалися дивні речі… 

     А де ж єдність?..

     Якщо політсила йде на вибори єдиною командою, то вона мала б зберігати цю єдність і після виборів. Але ж ні… Несподіванкою, мабуть, для всіх присутніх виявилася пропозиція депутата Петра Стрембіцького висунути на посаду голови районної ради Володимира Сову.

     Ось тут і стало все зрозумілим. Як відомо, «Блок Петра Порошенка «Солідарність», партія «УДАР Віталія Кличка» та партія «Народний Фронт» перед виборами об’єдналися і прийняли рішення йти у місцеві ради однією командою. 

     Так і сталося. В результаті до районної ради в цій єдиній команді прийшли четверо «фронтовиків», серед яких - Петро Стрембіцький та Володимир Сова. І все б нічого, якби не ось ця пропозиція. Вийшло так, що в середовищі найбільшої політичної сили в районній раді нема єдиної думки. Натомість є два кандидати на посаду голови ради. 

     Хоча з достовірних джерел відомо, що сам Петро Стрембіцький до останнього дня не проти був залишитися на цій посаді і планував, що саме його кандидатуру буде висунуто на противагу Андрусяку. Зрештою, він цього не приховував і під час сесії, відкрито заявивши про свої бажання з сесійної трибуни. Та, мабуть, напередодні щось пішло не так, і група «фронтовиків» в останній момент вирішила «кинути під танк» іншого свого колегу. Така поспішність у прийнятті несподіваного рішення і неготовність до цього самого кандидата була очевидною. Навіть виступи кандидатів кардинально різнилися. Якщо Павло Андрусяк чітко і виважено представив стратегічні та основні цілі і завдання для динамічного й ефективного розвитку району, то Володимир Сова обмежився кількома фразами, які в основному зводилися до того, що він людина місцева і пряма, що компромісу не буде і що його команда – це «Фронт змін», «УКРОП» та ВО «Свобода». Хоча не зрозумілим було, звідки взявся «Фронт змін», адже такої політичної партії вже не існує... Однак, кандидатури висунуто і потрібно приступати до їх обговорення та голосування.

     Напруга зростала, особливо тоді, коли лічильна комісія відкрила скриньку з бюлетенями і розпочала підрахунок.

     За результатами голосування головою районної ради обрано Андрусяка Павла Васильовича.  За його кандидатуру проголосували 23 депутати.  За Сову Володимира Теодозійовича віддали свої голоси 14 депутатів. Троє обранців не підтримали жодного з кандидатів.

     Наступним питанням стало обрання заступника голови районної ради. 

     Павло Андрусяк вніс на розгляд депутатів кандидатуру представника ВО «Батьківщина» Любові Гордійчук.

     За результатами таємного голосування Любов Іванівну підтримали  25 депутатів. 

     Новообране керівництво районної ради привітали заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк та голова районної державної адміністрації Ярослав Бартків. Вони також подякували П.Стрембіцькому за його роботу на посаді голови районної ради.

     До привітань приєднався і екс-голова районної ради Петро Євстахович Стрембіцький. Він також висловив вдячність за плідну співпрацю всім депутатам районної ради шостого скликання, головам місцевих рад, керівникам підприємств і установ.

     На цьому пленарне засідання в п’ятницю було призупинено. Продовжили  сесію 26 листопада. 

     Під час засідання рада присвоїла відповідні ранги посадової особи місцевого самоврядування голові районної ради та його заступнику, утворила сім постійних комісій та затвердила їх склад. Також усіх депутатів районної ради закріплено за відповідними сільськими радами.


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі3
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич5
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”5
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення5
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.