18:03 02-03-2015 | Суспільство
Переглядів: 1231

Новий рівень плюс старі амбіції – вороги не дочекаються! Математика Вигодського лісгоспуАбо Боротьба за крісло… «в лісі»

«27 травня 2014 року голова Державного агентства лісових ресурсів Валерій Черняков задовольнив звернення трудового колективу ДП «Вигодський лісгосп» про недовіру керівнику підприємства Ігорю Тимочко». Це речення ще тоді облетіло прикарпатські Інтернет-сайти, і задавалося б, мало поставити крапку в боротьбі за місце керманича у Вигодському лісгоспі, бо громада неодноразово блокувала роботу підприємства, вимагаючи звільнення керівник Ігоря Тимочка, однак з цього, мабуть, все тільки починалося. Суди, палиці в колеса… громада боролася за нового керівника, а тепер доводиться жити в постійній боротьбі – щоб вистояти. Сьогодні ж працівники розповідають багато…

Начальник виробничого відділу ДП «Вигодське лісове господарство»  Богдан Воробець розповідає,  що зробив аналіз, в результаті якого з’ясувалося, що будучи на посаді керівника лісгоспу Ігор Тимочко у півтора рази скоротив кількість працівників і у півтора рази знизив рівень заробітної плати: «Я взяв до уваги цифри з кінця 2010 року до кінця 2013-го, і зробив висновок –  враховуючи коефіцієнт росту мінімальної зарплату, то зарплата працівників лісгоспу знизилась у півтори рази. Та що тут говорити… Яким лише було ставлення до керівників структурних підрозділів... Наш об’м роботи - 160 кубів лісу на рік, для цього ж необхідний колектив, а Тимочко скоротив бухгалтерів майже в усіх лісництвах, зняв категорії в інженерів, прирівнявши їх до звичайного майстра лісу, скоротив також лісову охорону».

Працівники лісгоспу розповідають, що Ігор Тимочко був відвертим прихильником Партії регіонів, і на виборах проводив відверту агітацію за кандидатів від Партії регіонів. Судячи з тих подій, які відбувались на той час в державі, це викликало неабияке обурення. Непокоїла лісівників і так звана монополізація сфери лісозаготівлі в їхньому районі. Вони розповідають, що 60% підпорядкованих йому фірм займались лісозаготівлею, 90% - перевезенням деревини,  80% - будівництвом лісових доріг.

В результаті численних скарг та довготривалих обговорень  громада вирішила у цій справі своєму ж терпінню покласти край: люди блокували роботу лісгоспу, писали скарги, влаштовували мітинги та протести, допоки Ігор Тимочко не пішов з обійманню посади. Однак на цьому війна за крісло в «лісі» не закінчилась, Тимочко спробував оскаржити рішення Долинської районної ради в суді, та все ж даремно. Очільником Вигодського лісгоспу залишився новопризначений Олександр Матусевич.

І що тепер? А тепер розпочалась суха математика: намагання працювати, плюс палиці в колеса від екс-керівника, плюс державна політика (відповідно до нового законодавства необхідно проводити тендер на лісозаготівлю, і тут же - плюс замовні, на думку лісівників, заборони від Антимонопольного комітету України) – дорівнює втрата часу та можливостей.

Після призначення Олександр Матусевич обіцяв громаді ще на тодішньому майдані дотримуватися трьох речей: «Людина і її гідність – основне, що мене супроводжуватиме в моїй роботі. Друге – це  підвищення соціальних стандартів працівників підприємства, бо не може працівник, який має у відповідальності мільйони кубометрів лісу, отримувати мізерну зарплату. І третя обіцянка – всі учасники ринку лісу, а в  той час це були незрозумілі відносини між споживачами і підприємством, будуть в однакових умовах. Всі куплятимуть деревину згідно з аукціонами, і продукцію доставлятимуть у визначений термін».

ПОДАТКИ

Вперше за історію створення аукціонів з продажу деревини Вигодський лісгосп сплачує податок з прибутку в державний бюджет. Підприємство за два квартали віддало людям 100% сировини, яку вони виграли на аукціонах. «У наш бік лунало, що ми збільшуємо експортні поставки лісу, не віддаючи сировину, - розповідає Олександр Матусевич, - але ж ми не збільшуючи рубку лісу, залишили експорт на тому ж рівні, плюс місцевому бізнесу віддали все те, що вони придбали».

НОВИЙ РІВЕНЬ

Самі ж  працівники лісгоспу розповідають про нову організацію роботи та новий рівень. «У нас зріс дохід підприємства і ми в держбюджет платимо великий податок з прибутку! – Говорять лісівники. - Нас не бентежить податковий тиск, у нас все прозоро і відкрито. Збільшилась також вартість сировини, і в грудні ми досягли середньої зарплати – 5 тис 200 грн». Вкінці 2014-го року працювало 8 штатних заготівельних бригад і 4 тимчасові. Люди кажуть, що отримували по 6-8 тисяч гривень зарплати. І хоча трудів не мало, бо складно в державі, зростає долар, ціни на пальне, підприємство стало платником ПДВ, однак не скаржаться.

ПОВЕРНУТИ ВИГОДІ СЛАВУ

Теперішній керівник лісгоспу розповідає, що прийняв рішення повернути Вигоді славу успішного лісокомбінату, а тепер лісгоспу, бо це був флагман всієї лісогосподарської галузі області. Тому тут працюватимуть над реконструкцією нижнього складу, щоб скеровувати сировину для більш глибокої переробки. Якщо вдасться цього року, а проектні роботи вже розпочалися, то з настанням теплих днів у Вигоді почнуть працювати. Планують з технічної деревини виготовляти палетну дошку. Також Вигодський лісгосп придбав три лісовози.

Вигодський лісгосп, єдиний серед місцевих, що придбав канатну дорогу словенської фірми «Тайфун». «І це неправда, що вона стоїть без роботи, - каже керівник підприємства, - вона поки ще не вдосконалена у своїй роботі. Я перебував у складі делегації в Словенії. Бачив обладнання, яке випускає ця фірма, і чекаємо словенських партнерів, щоб удосконалити цю канатну дорогу: наші партнери його доукомплектують. І вона працюватиме в лісгоспі на повітряному трелюванні лісу – новітніх технологіях лісозаготівлі».

Крім того, зважаючи на те, що в Карпатах всихає смерека, лісівники планують висаджувати й інші культури, тому в Шевченківському лісництві закінчують роботу на лісокультурній дільці – планують вирощувати нові лісокультури – модрину європейську, бо тут, переконують, цілком сприятливі умови. 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі3
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич5
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”5
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення5
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.