13:14 25-11-2014 | Новини Прикарпаття
Переглядів: 941

Особам, переміщеним із зони АТО, виплачують державну соціальну допомогу1 жовтня 2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанови «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» та «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Ними затверджено порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. Довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

Для отримання довідки повнолітня особа, яка переміщується, звертається особисто або через законного представника із заявою про взяття на облік до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій або виконкомів міських рад (в  м. Івано-Франківську – до Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради, вул.Грушевського, 29). Заява подається за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

У день подання заяви органом соціального захисту населення безоплатно видається довідка про взяття на облік, яка підписується посадовою особою та затверджується печаткою.

Відомості про неповнолітніх осіб, які переміщуються разом з батьками або членами сім’ї, зазначаються у довідці одного із заявників.

«Станом на 20 листопада 2014 року довідки про взяття на облік видано 570 повнолітнім особам. Також передбачено надання грошової допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, переміщеним особам, які обліковані органами соціального захисту населення. Допомога призначається з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців», – розповідає директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська.

За її словами, допомога на сім’ю призначається та виплачується одному з її членів. Допомога надається у таких розмірах:

- для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) у розмірі 884 гривні на одну особу;

- для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу.

Загальна сума допомоги на сім’ю не може перевищувати 2400 гривень.

Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім’ї подає заяву та пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.

До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї та згода на обробку персональних даних.

Грошова допомога не призначається у разі, коли:

- будь-хто з членів сім’ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших, ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;

- у володінні сім’ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску;

- будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

«Якщо у складі сім’ї, якій призначено допомогу, є особи працездатного віку, які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім’ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період – припиняється.

Про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, уповноважений представник сім’ї зобов’язаний повідомити протягом трьох днів з дня настання таких обставин, – зауважує Олександра Заклинська.

Станом на 20 листопада 2014 року за наданням щомісячної адресної допомоги звернулось 330 сімей. В першій половині листопада проведено виплату допомоги 84 сім’ям на суму 178 тис. 883 грн. 67 коп., ще 69 сім’ям виплату допомоги буде проведено в другій половині листопада на загальну суму 121 тис. 682 грн. 85 коп.

З метою покращення  обслуговування, зручності та забезпечення доступності для осіб з особливими потребами, тобто матерів з дітьми та інвалідів,  прийом документів від даних категорій мешканців міста проводиться на першому поверсі.

При вході в приміщення Департаменту є стенд з інформацією про надання всіх видів соціальної допомоги та роздатковими матеріалами, які містять перелік документів, необхідних для призначення того чи іншого виду допомоги. Крім того, інформацію щодо організації прийому громадян з питань соціальних виплат та роздаткові матеріали надає координатор.

З метою уникнення черг, прийом громадян проводиться щодня без обідньої перерви за попереднім записом. Запис здійснюється як безпосередньо в громадській приймальні департаменту, так і за телефоном.

Прийом заяв про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції та про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг проводиться без попереднього запису.


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі2
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”3
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення4
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.