10:31 04-11-2014 | Новини Прикарпаття
Переглядів: 713

Які ж пільги надаватимуть багатодітним сім’ям?Відповідно до ст. 13 ЗУ «Про охорону дитинства» батькам і дітям з  багатодітних  сімей  видаються  відповідні посвідчення.  Зразок  посвідчення,  порядок  виготовлення і видачі посвідчень встановлено Кабінетом Міністрів України.

     У відповідності до п. 2 Порядку  виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 02.03.10 р. № 209, посвідчення   є   документами,   що  підтверджують  статус багатодітної сім’ї і дітей з такої сім’ї та їх право на  отримання пільг згідно   із   Законом   України   “Про   охорону  дитинства”  та іншими актами законодавства.

     Згідно ст. 13 Закону України «Про охорону дитинства»,

багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

     - 50-відсоткова   знижка   плати   за   користування  житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21  кв.  метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї,  який постійно проживає в  жилому  приміщенні  (будинку),  та  додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

    - 50-відсоткова  знижка  плати  за користування комунальними послугами (газопостачання,  електропостачання та інші послуги)  та вартості  скрапленого  балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством;

     - 50-відсоткова   знижка   вартості  палива,  у  тому  числі рідкого,  в межах норм,  визначених законодавством,  у  разі  якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

     - позачергове  встановлення квартирних телефонів.  Абонентна плата  за  користування  квартирним  телефоном  встановлюється   у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

     - безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

     - щорічне медичне обстеження і диспансеризація  в  державних та  комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

     - першочергове  обслуговування  в  лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

     - безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського транспорту  (крім  таксі),  автомобільним  транспортом  загального користування в сільській місцевості,  а також залізничним і водним транспортом приміського  сполучення  та  автобусами  приміських  і міжміських  маршрутів,  у  тому  числі внутрірайонних,  внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

     - безоплатне одержання послуг з оздоровлення  та  відпочинку відповідно  до  Закону  України  «Про  оздоровлення  та відпочинок дітей».

     Згідно п. 2 постанови Кабінету міністрів України від 02.03.10 р. № 209 «Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї» Мінсоцполітики забезпечує виготовлення  бланків  посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї  і  передачу  їх  у  встановленому  порядку  обласним державним адміністраціям, які, в свою чергу, передають бланки районним адміністраціям та виконавчим комітетам відповідно до потреби.

     25.08.2013 набув чинності Закон України від 04.07.2013 № 399-VІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо повернення державного контролю та виробництва державними підприємствами документів та бланків, які потребують використання спеціальних елементів захисту” згідно з якими внесено зміни до Закону України ”Про здійснення державних закупівель”. Зокрема, визначено, що дія Закону України  ”Про здійснення державних закупівель” не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є бланки цивільних паперів, бланки для оформлення результатів надання адміністративних послуг, бланки документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, бланки документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, бланки інших документів, які відповідно до законодавства потребують використання спеціальних елементів захисту, марки акцизного податку.

     Водночас Міністерством фінансів України підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України  «Про затвердження переліку бланків документів, які використовуються для оформлення результатів надання адміністративних послуг». Зазначеним проектом акта передбачається затвердити перелік бланків документів, які використовуються для оформлення результатів надання адміністративних послуг, у тому числі бланки посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім’ї. Проте станом на сьогодні проект акта не прийнято.

     Отже, правовий механізм виготовлення бланків посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї на даний момент відсутній.

     З метою недопущеня порушення прав багатодітних сімей на отримання пільг, передбачених законодавством, листом Мінсоцполітики від 29.11.13 р. № 5689/0/10-13/57 запропоновано тимчасово, до врегулювання питання виготовлення відповідних посвідчень, підтверджувати статус багатодітних сімей відповідно до списків, які формуються підрозділом, до повноважень якого відноситься реалізація державної політики з питань сім’ї.

     Таким чином, на основі документів, що надходять з ЦНАП, управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики встановлює статус багатодітних сімей, готує та надсилає списки таких сімей до департаменту соціальної політики з метою внесення їх до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, з подальшим оформленням відповідних пільг  підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг на підставі листа Мінрегіон України від 26.12.13 р. № 7/20-20491, інформує Правда.


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі2
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”3
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення4
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.