09:28 16-06-2012 | Економіка
Переглядів: 1954

Василь Брус: Про дотацію від держави на вирощування молодняка ВРХ треба людям роз’яснювати щодняРозвиток  сільського господарства неможливий без постійної уваги та допомоги держави. Усвідомлюючи це, урядовці розробили та  впроваджують у цій галузі понад 30 державних програм. Одна з них спрямована на забезпечення умов утримання та збільшення поголів’я молодняку великої рогатої худоби у господарствах  (фізичних осіб).  На це з державного бюджету заплановано виділити 1,3 млрд. грн. Про особливості означеної програми ведемо мову із заступником голови облдержадміністрації  Василем Брусом.

 

- Василю Хомичу, хто  може  скористатися коштами цієї  програми?

- Цільова державна програма з розвитку тваринництва  розрахована на підтримку окремого селянина, який у своєму господарстві утримує молодняк ВРХ.  Господарникам для цього держава  надаватиме  дотацію. За даними служби ветеринарної медицини, нині  на Прикарпатті фізичні особи вирощують приблизно 32,9 тисячі телят.

 

  - Для того, щоб отримати дотацію, куди і з якими документами необхідно звертатися?

        - Насамперед,  до сільської, селищної чи міської рад або уповноваженої ними особи з тим, аби там зробили запис у погосподарській книзі про народження теляти.

Господар в установленому законодавством порядку повинен провести ідентифікацію та  реєстрацію тварини. Це передбачає отримання  паспорта  великої рогатої худоби та ветеринарної картки  до нього.

 

- Ідентифікація тварини –  платна процедура?

- Раніше проведення ідентифікації однієї голови ВРХ коштувало 47 грн. Нині на виконання доручення прем’єр-міністра України Миколи Азарова до  1 вересня   встановлено  тимчасовий тариф на виконання цієї процедури в господарствах фізичних осіб у розмірі 19 грн. 80 коп., включно з ПДВ. 

Окрім цього, безперечно, у  селянина повинна бути довідка про відкриття банківського рахунку, на   який  перераховується дотація. У селах  найбільш поширена мережа відділень «Ощадбанку».  За відкриття поточного рахунку в банку треба заплатити лише 1 гривню, а можна користуватися відкритими раніше рахунками, які у багатьох людей  уже є.

Для отримання дотації потрібні  копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків. До речі, особам, як через релігійні переконання відмовилися від оформлення ідентифікаційного номеру та повідомили про це податкові органи, достатньо пред’явити спеціальну відмітку в паспорті.

Всі копії згаданих документів треба подати до сільських, селищних чи міських рад. Нічого надзвичайно складного. Не треба кудись виїжджати, вистоювати у чергах, все робиться на місці.

 

- А чи подають якісь додаткові документи  селяни, які утримують 10 і більше телят?

- Наразі на Прикарпатті таких селян небагато. Однак, у разі утримання десяти і більше голів молодняку ВРХ необхідно мати витяг з єдиного державного реєстру тварин. Отримати  його допоможуть фахівці ветеринарної служби або представники державного агентства ідентифікації та реєстрації тварин, що   працюють у кожному селі.

 

- Отже, селянин оформив всі необхідні документи і на яку допомогу від держави він може претендувати?

-  На момент першого подання документів спеціальна бюджетна дотація буде нарахована у таких розмірах: за молодняк віком від 3-х до 5-ти місяців – 250 грн., від 6-ти до 8-ми місяців – 500 грн. і 700 грн. – за худобу віком від 9-ти до 11-ти місяців включно.

У подальшому така дотація виплачується у розмірі 250 грн. через кожні три місяці утримання до досягнення молодняком 11-місячного віку. Для нарахування коштів громадянину необхідно через кожних три місяці звертатися до сільської, селищної чи міської рад. Там у погосподарській книзі

реєструють  вік теляти і за тим же механізмом нараховують допомогу. При цьому держава не висуває жодних вимог громадянину, який утримує молодняк ВРХ. Селянин може розпоряджатися телятком на власний розсуд.

 

- Василю Хомичу, чи відомо прикарпатським селянам про цю  реальну державну програму?

- На жаль, процес отримання дотації на утримання молодняку ВРХ в області впроваджується  повільними  темпами. Мені часто доводиться їздити у райони, спілкуватися з людьми. Переконуюсь: селяни  зазвичай просто не володіють достовірною інформацією, незважаючи на те, що представників місцевої влади і навіть священників просимо розповідати про цю  важливу для господарів   державну  програму.  Підготували спеціальні плакати, у яких все доступно написано.  Говорити про це потрібно щодня - на сходах селян, масових заходах. Адже допомога на утримання телят – важливе соціальне питання.

 

- Чи є в області господарники, які вже отримали допомогу?

- Так, станом на 1 червня  область отримала кошти на утримання у господарствах фізичних осіб 16 голів молодняку ВРХ.  Загалом - це 14 тисяч гривень. Гроші держава не затримує.  Вони  надходять до департаменту агропромислового розвитку ОДА,  звідти – в профільні управління РДА та на рахунки того чи  іншого громадянина. Тому велике прохання –не зволікати із оформленням необхідних документів на отримання дотації від держави.   Ще раз наголошую: процес оформлення  документів - нескладний. Потрібно лише бажання скористатися  підтримкою держави, яка останнім часом надає  великого значення  розвитку   вітчизняної галузі  тваринництва. 

        На сьогоднішній день Прикарпаття за обсягами оформлених документів для дотацій на утримання молодняку ВРХ посідає 12 місце у державі.

 

Розмову вела Світлана Усатюк


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі2
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”3
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення4
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.