13:03 30-04-2014 | Новини Прикарпаття
Переглядів: 501

«Кримський сезон» на Прикарпатті. Гарантії права вборуhttps://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTTBbZ14RkVC6wfidk3YmnC392IK4QtTZ0Aj55WM0xWIOGUaYBlzgГолосування в горах… і цього разу в Карпатах. Хто забезпечить внутрішньо переміщеним особам реалізацію права вибору?

Мешканці Криму та Східних регіонів України продовжують шукати прихистку на Заході держави, а зокрема й на Прикарпатті. За даними Івано-Франківської обласної Координаційної ради з питань надання допомоги людям в період надзвичайних ситуацій, на теренах Івано-Франківщини на рік і більше часу хочуть залишитись 246 осіб, які звернулися з відповідними заявами. Усі вони з бюджету обласної ради отримають   одноразову допомогу у розмірі 500 гривень на людину. Крім того, Міністерству фінансів направлено листа з проханням про виділення 9,5 мільйонів гривень на рік на утримання внутрішньо переміщених осіб у прикарпатських закладах санаторного типу.

Заступник голови Івано-Франківської ОДА Сергій Адамович повідомив, що цим людям  для постійного проживання пропонують садиби в селах, які з тих чи інших причин пустують.

- Наразі показують помешкання у Снятинському та Тлумацькому районах, а згодом до цього пілотного проекту зможуть долучити Рогатинський та Долинський райони. Проблема в тому, що не всі погоджуються жити в селі. Хоч біля помешкання там є, як правило, і садок, і город. Варто відзначити, що11 осіб уже працевлаштовано».

Люди, що переїжджають із небезпечних районів країни в більш спокійні, не є біженцями в юридичному сенсі цього слова.

Наразі вони є "внутрішньо переміщеними особами" (ВПО) та не підпадають під юрисдикцію інституцій, які відповідно до свого статусу займаються біженцями.

Різниця між біженцями та ВПО в спрощеному викладі є досить зрозумілою. Щоб мати можливість отримати статус біженця, особі необхідно перетнути кордон, потрапити в іншу країну.

ВПО, що тікають від військових конфліктів, природних чи техногенних катастроф і при цьому не перетинають кордон з іншою державою, залишаються в межах країни, громадянами якої вони є.

Згідно з даними Центру моніторингу внутрішніх переміщень загалом у всьому світі нараховується 28.8 мільйонів ВПО, що змушені змінювати місце проживання через спалахи насильства чи військові конфлікти.

Незабаром вибори. Як на Прикарпатті голосуватимуть ВПО з Криму чи Сходу України?

Щоб ці люди змогли скористатися своїм правого голосу цьогоріч на виборах, їм необхідно здійснити тимчасову зміну місця голосування. Координатор Івано-Франківського обласного представництва Громадянської мережі ОПОРА  Іван Маруняк каже, що для зміни місця голосування, ВПО мають звернутися до відповідного Відділу ведення державного реєстру виборців  з проханням  визначити місцем голосування ту виборчу адресу, за якою вони перебуватимуть в день виборів.

«Наприклад, якщо біженці з Криму перебувають у Івано-Франківську, і в день виборів планують там проголосувати, то з заявою про тимчасову зміну місця голосування вони повинні звернутися до Івано-Франківського відділу ведення державного реєстру виборців. Заяву про зміну місця голосування необхідно подати не пізніше як за п’ять днів до дня голосування. Тимчасова зміна місця голосування доступна не лише для ВПО з окупованого Криму, цим правом можуть скористатися всі виборці, але на відміну від інших, кримчанам та гостей зі сходу України не потрібно обґрунтовувати та документально підтверджувати необхідність зміни місця голосування. Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування. Для цього достатньо пред’явити паспорт з кримською пропискою». 

Голова Івано-Франківської обласної Координаційної ради з питань надання допомоги людям в період надзвичайних ситуацій Леся Аронець каже, що наразі з внутрішньо переміщеними особами проводять роз’яснювальну роботу щодо виборчого процесу. Інформаційну та просвітницьку роботу здійснюватимуть і представники Комітету виборців України.

Що говорять самі ж люди, які шукають довготривалого місця проживання на Прикарпатті?  Обов’язково скористатися своїм правом вибору обіцяють кримські татари. Молода жінка Гулізар разом з чоловіком та двома маленькими дітьми приїхала до гірського міста Косова за кілька днів до початку референдуму в Криму.

— За ночь решили. Всё собрали и утром выехали. Здесь все люди общительные. Все подходят, спрашивают, откуда мы, как там… Выехать хотят многие, но вот решится не могут, не у всех есть возможность. Голосовать конечно, что пойдем ... А вот за кого? Это уже вопрос. Все нас пугают, говорят, что бандеровцы... бандеровцы… Мы не видели никаких бандеровцов. А в конце концов. Мы видим бандеровцев – вас (до місцевих журналістів, - авт..). Но все хорошые!»

«Кримський сезон»  на Прикарпатті. Гарантії права вбору


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі3
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич5
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”5
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення5
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.