20:23 27-03-2014 | Новини Прикарпаття
Переглядів: 1170

"Ліс рубають - тріски летять"25 березня відбулося засідання позачергової сесії районної ради. На порядку денному пропонувалося розглянути всього чотири питання:

1. Про цільову програму фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в Галицькому районі.

2.   Про затвердження розпорядження районної ради та протоколів засідань постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій.

3. Про підтримку Звернення обласної ради.

4. Про Звернення до Прем’єр-міністра України з приводу фінансування Збройних Сил України.

Однак, вже в ході затвердження порядку денного на вимогу Галицької ГО «Майдан» голова районної ради П.Стрембіцький запропонував внести до порядку денного ще три питання:

1.Про звільнення із займаної посади головного лікаря Галицької ЦРЛ М.Матейка. 2. Про звільнення з посади заступника голови Галицької районної ради М.Маха. 3.Про погодження на посаду голови Галицької РДА Володимира Чуйка.

Попри намагання медичних працівників, які прийшли на захист головного лікаря, перешкодити внесенню до порядку денного питання про звільнення М.Матейка, після тривалих дебатів депутати все ж проголосували за внесення на розгляд сесії всіх трьох питань.

Саме навколо цих питань і зав’язалася основна дискусія в сесійній залі. Після двогодинних виступів, суперечок, виправдань та звинувачень, а також після перерви, яка була оголошена на вимогу фракції «Батьківщина», депутати приступили до поіменного голосування за звільнення М.Матейка з посади головного лікаря Галицької ЦРЛ. Для прийняття рішення забракло голосів, оскільки необхідно було 42. За нього ж проголосувало лише 35 депутатів.

Наступні два питання депутати вирішили досить швидко. Михайло Мах перед розглядом питання щодо його звільнення заявив, що він готовий піти у відставку і дати дорогу молодим. Багато хто в залі оцінили його вчинок, як достойний, а претендент на посаду голови РДА Володимир Чуйко назвав приклад М.Маха гідним для наслідування.

Що ж стосується погодження самого В.Чуйка (на фото внизу) на посаду голови РДА, то його депутати підтримали одноголосно.

Сесія також вирішила звернутися до прем’єр-міністра України з проханням дозволити виділити 35 мільйонів грн з екологічного фонду районного бюджету на потреби Збройних Сил України.

І все було б добре, якби знову ж таки не питання звільнення Мирона Матейка… Справа в тому, що після цього голосування районна рада повинна затвердити його на займаній посаді, але розбіжності в поглядах депутатів щодо цього питання породили новий конфлікт.

До речі, депутати вирішили не закривати сесію і зібратися найближчим часом, щоб розглянути інші питання, а заодно заслухати звіти про роботу головних лікарів Бурштинської та Більшівцівської лікарень.

Газета вирішила опублікувати думки та коментарі представників депутатських фракцій та окремих обранців за підсумками сесії

 

P.S. Коли верставля номер, редакції стало відомо, що продовження сесії заплановано на 14:00 год. 28 березня.

Перезавантаження скасовано?..

Ситуацію прокломентував депутат районної ради Дмитро Горчак
за дорученням фракції «Батьківщина»
та  ГО «Майдан»

26 позачергова сесія Галицької районної ради розтавила усі крапки над «і». Вона повинна стати повчальним прикладом, як швидко забуваються обіцянки, котрі, на жаль, дісталися нам ціною сотень життів.

Кожен з нас три місяці жив в нервовій напрузі, мерз, недосипав, ризикував власним життям. Та, повернувшись живими додому, що ми бачимо? Повне перезавантаження? Ні. Система продовжує паразитувати, а ми, активісти Київскього, Галицього Майданів, стали вже не потрібними, а пам’ять Героїв Небесної сотні – зрадженою... Нас намагаються вкотре обесцінити та й надалі не враховувати голосу людей.

Справа в тому, що активісти Галицького Майдану, після недільного віче (23 березня) подали звернення до районної ради з проханням внести до порядку денного сесії питання про зняття з посад заступника голови районної ради Михайла Маха та головного лікаря Мирона Матейка.

Якщо питання висловлення недовіри М.Маху вирішилося само собою, оскільки Михайло Мах запевнив депутатів, що сам напише заяву на звільнення з посади заступника голови райради, то голосування по кандидатурі Мирона Матейка викликало гостру дискусію. Мирон Матейко, не бачачи за собою ніяких провин, покликав на свою підтримку чимало медичних працівників до сесійної зали (той факт, що у цей час під замкненими кабінетами в поліклініці сиділи хворі, мало хвилював головного лікаря). Хочеться відзначити рівень культури певних представників його групи підтримки. Вони супроводжвали криком, галасом та неповагою до виступів до депутатів, котрі висвітлювали справжню сутність головного лікаря. На сьогодні він, як мінімум, продовжує носити звання «Заслуженого лікаря України», видане за наказом № 696/2011 екс-президентом Януковичем. А, як максимум, враховуючи, що медична структура – одна з найбільш корумпованих, першим мав попросити свого звільнення та люстрування.

Дебати йшли довго. Врешті-решт настав вирішальний момент – поіменне голосування, котрому суджено було стати демонстрацією зради Майдану та кожного з нас. Результат став для активістів Майдану, шоковим. Сьогодні, коли можна вже не боятися злочинного режиму та не прислужуватися системі, в час, коли лідери опозиції оголошують повне перезавантаження, в момент, коли цю ракову пухлину треба видаляти одним чітким рухом, більшість депутатів Галицької ради не спроможні змінити в першу чергу себе. Вони продовжують трястися кожен лиш за себе, забуваючи про сотні своїх виборців, про загиблих героїв, про хлопців, котрі лежать на лікарняних ліжках після Майдану. Вони навіть не звернули уваги на заклики своїх колег голосувати по совісті та почати працювати на свій народ. Ці депутати стали в один ряд з регіоналами – ряд зрадників українскього народу.

Ось список депутатів, котрі разом з Партією регіонів голосували проти звільнення з посади головного лікаря М.Матейка, одночасно підтримавши його. Про яких наш славний Т.Г. Шевченко писав:

«А ми дивились та мовчали,

Та мовчки чухали чуби,

Німії, подлії Раби!»  

Партія регіонів - Горчак Василь, Івасишин Григорій.

Народная партія (партія Литвина) - Мазурик Богдан, Водославська Любомира, Матіїв Василь, Хущ Вячеслав, Метенька Ігор, Верестюк Іван, Мацькевич Ірина.

ВО «Батьківщина» - Гнатюк Тарас, Вилка Василь.

Народний Рух України - Леочко Степан, Лотоцький Мирослав, Цимбалістий Микола.

«Удар» В. Кличка - Бандура Ігор, Гречух Михайло, Микульський Іван, Підгайний Михайло, Чабак Олександр.

«Наша Україна» - Андрієшин Василь, Гаврилишин Василь, Гойсан Мирослав, Головчак Любомир, Грушецька Ольга, Зіньковський Михайло (людина яка протягом трьох місяців організовувала і вела Галицький Майдан. А совість де?), Кобель Олег, Кусяк Микола, Маланчук Степан, Мах Михайло, Пилюк Артур, Пицко Ігор, Савка Петро, Торб’як Михайло, Фрик Степан.

«За Україну» -  Грибіш Степан.

Серед цих імен були депутати, які утримались, але окремо їх виділяти не варто. Є чорне і біле, а утриманці народу не потрібні.

На підтримку Майдану та вимог виборців проголосували за звільнення М. Матейка:

Народна партія – Кобецький Роман

ВО «Батьківщина» - Стрембіцький Петро, Горчак Дмитро, Ковальчук Василь, Козар Марія, Духович Ігор, Попович Ігор, Лавер Любомир, Сова Володимир, Остапчук Юрій, Прунько Олег, Підскальний Олег, Якубішн Андрій, Лазарчук Михайло, Петраш Ігор, Костишин Володимир, Калинець Михайло, Зіньковський Тарас, Тернівський Дмитро, Ткачівська Ольга, Гордійчук Любов, Бойчук Петро, Журавецький Любомир, Шевченко Романія.

ВО «Свобода» - Витриховський Ростислав, Гривнак Василь, Лилик Василь, Легінь Мирослав, Пізь Іван, Сопільняк Тарас, Стехна Андрій, Хнаєв Михайло, Цибух Петро.

«Удар» В. Кличка – Магаль Володимир.

«КУН» - Крук Василь.

Так от, шановні, запитайте у своїх депутатів, що вони Вам обіцяли і чому вони Вас зрадили. Ми віримо, що вітер змін повіє і над Галицькою землею.

Слава Україні! Героям Слава!

 

Депутат районної ради Михайло Зіньковський (фракція «Наша Україна») вважає, що подібні питання не повинні вирішуватися у такий спосіб і при їх розгляді повинні бути запропоновані достойні альтернативні кандидатури. Він також зазначив, що під час всіх зібрань на Майдані, які він організовував та проводив, жодного разу не обговорювалися рішення про звільнення М.Матейка чи М.Маха.

 

Ситуацію навколо цих питань озвучив і депутат районної ради Артур Пилюк  (фракція «Наша Україна»):

«Мені не сподобалось те, що під прикриттям одного з «Майданів» вирішуються особисті неприязності в стосунках між Матейком та окремими депутатами.

Всі звинувачення, що прозвучали на адресу Матейка, не виключно його … ці проблеми існують як в Галицькій ЦРЛ, так і у всіх лікарнях області та України в цілому… Виною тому – система.

Також не запропонована була достойна кандидатура, яка могла б, принаймні, стати на той самий рівень, що і рівень Матейка. Адже Матейко – дуже хороший менеджер.

Що стосується питання звільнення М.Маха, то на вимогу «Майдану» підпадав і голова Стрембіцький… Чому тільки претензії до Маха? Стрембіцький теж пенсійного віку і працював при колишній владі.

Скільки в Галичі уже нараховується Майданів? На мою думку, в Галичі кожен голова партії чи впливовий керівник має свій майдан і таким чином намагається забезпечити партійну квоту або особисті інтереси у владі (прикриваючись Майданами). Особи, які втратили довіру громад, намагаються в такий спосіб провести своїх людей у владу для захисту партійних і особистих інтересів.

Події, які відбулися на сесії, яскравий приклад того, як політики компрометують і знищують той інструмент, яким громада намагається знищити колишню систему. Після таких подій у багатьох людей з’являється сумнів у чесності і прозорості Майдану, через який люди доносили свою позицію до влади.»

Завтра, 28 березня,  о 14:00 сесія продовжить свою роботу.


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі3
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич5
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”5
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення5
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.