11:21 25-05-2012 | Політика
Переглядів: 3226

22 травня у Калуші ліки перестануть бути безкоштовнимиЗараз у Калуську ЦРЛ надходить тільки половина від потрібних цьому медичному закладу ліків. У медиків поки що запас — до 22 травня. Як запевнив в. о. заступника міського голови Василь Турчин, причина можливих проблем із ліками у Калуській ЦРЛ не пов’язана із можливостями бюджету. Річ у тім, що станом на нинішній день не зареєстровані гуртово-відпускні ціни на ряд препаратів, які широко використовуються у медичній практиці та внесені у генеральні специфікації угод, укладених після проведення тендерів.Постановою КМУ від 08.08.2011 р. №932 “Про удосконалення державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів” передбачено, що задекларовані зміни таких цін, внесені до 1 вересня 2011 року до Реєстру гуртово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, вважаються зареєстрованими гуртово-відпускними цінами і підлягають перереєстрації до 1 січня 2012 р. Якщо ціни на лікарські засоби і вироби медичного призначення не внесені до Реєстру гуртово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, то з 1 квітня 2012 року заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, не можуть закуповувати таку продукцію. У зв’язку з цим ціни на лікарські засоби, задекларовані до 1 вересня 2011 р. та не перереєстровані до 1 січня 2012 року, не є дійсними. Лікарські засоби, ціни на які не перереєстровано, не можуть закуповуватися закладами й установами охорони здоров’я за бюджетні кошти.

Ця обставина створила серйозні проблеми, причому — не тільки у Калуші, але і в інших містах України. Проте, особливість “калуської” ситуації у тому, що Калуська ЦРЛ закуповує велику кількість медикаментів, оскільки міська рада прийняла програму безкоштовної медицини на більше, ніж 14 млн. гривень. За словами Василя Турчина, нині медичний заклад не має права закуповувати половину із тих препаратів, якими у лікарні користувалися досі, оскільки лікарських засобів немає у Реєстрі. Наприклад, відсутні дані у реєстрі про гуртово-відпускну ціну на анальгін 50% (ампули по 2 мл №10) та навіть — лейкопластир. А Дарницький фармацевтичний завод узагалі знімає з виробництва цілу групу препаратів.
Звісно, можна шукати замінник відсутніх препаратів, але для цього потрібно наново проводити тендери на закупівлю. А це — мінімум 2 місяці часу. Крім того, є препарати, яким у реєстрі немає ні аналога, ні замінника. Медики провели аналіз наявних препаратів і зробили висновок, що на запасах зможуть “протягнути” до 22 травня.

Після цього, якщо ситуація у державі не зміниться, імовірно, калушанам упродовж певного часу доведеться закуповувати ліки самостійно. Хоча міський голова Ігор Насалик запевнив, що, найпевніше, видасть розпорядження про закупівлю препаратів попри постанову Кабміну.
— Якщо мене після цього посадять, то я прошу ЗМІ згадати про цю прес-конференцію, — заявив Ігор Насалик на спільній із Василем Турчином прес-конференції.
Таким шляхом пішли деякі головні лікарі протитуберкульозних диспансерів, адже у реєстрі відсутня і частина протитуберкульозних препаратів, а хворим переривати лікування не можна у жодному випадку. Інакше — хвороба повернеться, а паличка Коха стане не чутливою до застосовуваних ліків.
— На сайті Кабміну “висить” проект постанови, у якій ідеться про те, щоб продовжити термін для втілення нововведень до липня. Тоді ми змогли б вивчити пропозицію по замінниках та — провести нові тендери, — сподівається Василь Турчин.
Отже, у разі, якщо гуртово-відпускна ціна лікарського засобу, який можуть закуповувати заклади та установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, не внесена до Реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, то такий препарат не може закуповуватися за бюджетні кошти, а, відтак, — аптечний заклад не може видавати його споживачеві за пільговим рецептом. Але такий лікарський засіб пацієнт може придбати за власні кошти у роздрібній мережі. Тому для пацієнтів Калуської ЦРЛ не має стати у дивовижу, що препарат відсутній у лікарні, але — наявний у приватних аптеках.

Проблеми у Калуші можуть виникнути не тільки із ліками, але і з препаратами, які використовуються у діагностиці для контрастування. У Калуській ЦРЛ ще є певні запаси, і зараз планують те, як частину контрасту передати для міської поліклініки.  Між тим, щоб з’ясувати ситуацію, міська рада офіційно звернулася до міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової та міністра економіки Петра Порошенка.

Джерело: газета ВІКНА


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі1
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики1
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень3
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху2
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом2
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!4
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство3
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію2
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)3
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій2
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво3
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20173
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)3
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко4
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”1
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення3
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»3
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.