11:48 15-05-2012 | Політика
Переглядів: 1065

В.Попович: "...цей захід пахне совком і нафталіном."Прикарпатська регіональна влада з громадою?
11 травня в Тлумачі я став свідком цікавого «ретро-спілкування», обласної та районної виконавчої влади на чолі з Михайлом Вишиванюком із заздалегідь підготовленими мешканцями району, все на кшталт «кращих» часів совєцького минулого України.

«Громада і влада» – так називався захід, до якого район готувався два тижні. На початку дійства звітував очільник РДА, який у своєму виступі  часто вживав «з вашої ініціативи, Михайле Васильовичу … , як ви сказали…, як ви зініціювали…». Таким чином керівник області виглядав як «месія», що рятує тлумацький люд і веде його в «світле майбутнє». Вочевидь, керівнику районної адміністрації дороге його крісло, бо дуже вже підлещувався до свого начальника.

Коли ж почав виступати Михайло Вишиванюк, то у всіх присутніх в залі склалося враження, що ще трішки і в нас буде краще, ніж в Європі, такі грандіозні плани розмалював для людей голова ОДА. Не буду вдаватися в деталі, що саме обіцяв Михайло Васильович, але можна сказати чому, тому що в Україні незабаром парламентські вибори.

Найцікавіше почалося, коли присутні отримали змогу поставити запитання владі. В залі були присутні всі сільські голови району, і диво-дивне, виявляється, Тлумацький район флагман у побудові громадянського суспільства, бо у кожному селі є громадські організації, представники від яких дякували, питали, просили владу. Отож, поки  в державі ведеться  дискусія про шляхи побудови громадянського суспільства, то в Тлумачі воно вже є! І представники громадських організацій, якими дуже добре охоплений район, отримали обіцянку від Михайла Васильовича, що матимуть державне фінансування, якщо запрацюють усі реформи його патронів Януковича-Азарова. Всі ми знаємо, які великі реформатори «регіонали» і що їхні реформи у підсумку мають дати вигоду тільки для них і їх оточення, а не для українського народу. Людям, які були присутні в залі, було чітко зрозуміло, що все дійство добре зрежисоване і сплановане, щоб задобрити обласну владу, але гра була не дуже майстерною. Представники сільських громадських організацій виступали в одному стилі, тільки різними словами, спочатку розказували про свою діяльність і про своє село, потім знову ж таки дякували Михайлу Васильовичу, щось його просили, а він обіцяв, запрошували у своє село, деякі, хто не зумів вивчити, все це зачитували.

На моє зауваження, що цей захід пахне совком і нафталіном, що нема звідки обіцяти людям якісь будівництва і допомоги, бо обласна рада прийняла мізерний  бюджет розвитку, в якому на енергоносії і зарплату бюджетникам закладено тільки на 10 місяців, голова адміністрації відповів, що це нормально і що так завжди було. На мою думку, потрібно рівнятися не на гірше, а на краще, щоб люди не боялися завтрашнього дня. Апелюючи до мене, голова ОДА зачитав список запланованих робіт в Тлумацькому районі, кошторис яких складає декілька мільйонів.

Подібне до цього дійство відбулося напередодні в Богородчанському районі, де були також обіцянки на мільйони. Момент наступний, об’єкти, які планує щедро фінансувати обласна регіональна влада, чекали три роки і саме нині під вибори їх планують виконувати.

Нагадаю, що на сесії обласної ради бюджет розвитку обраховується у декілька мільйонів гривень, і він  поділений. Отже, кошти на будівництво чи завершення цих об’єктів можливо поступлять прямо з Києва від уряду Азарова, котрий за сумісництвом є головою антинародної  Партії регіонів.

На цій зустрічі було чітко зрозуміло, яка громада буде лояльна до влади та отримає серйозне фінансування на розвиток села. Та небезпека в тому, що ця лояльність перед виборами має чітко конвертуватися у голоси за Партію регіонів і за провладного кандидата. А, знаючи попередні заяви ще тоді не «регіонала» Вишиванюка, що Янукович, то наш Черчіль і на наступних президентських виборах він здобуде на Прикарпатті 70 відсотків голосів, можна собі тільки уявити, який показник за Регіони довели голові ОДА. І та наївність, що Вишиванюк наш, і все буде добре, виглядає для мешканців Івано-Франківської області рожевими сподіванням і заколисуванням пильності. Факти чітко свідчать про те, що Вишиванюк зразка 2004 року – це не Вишиванюк 2012 року, який є членом Партії Регіонів. Зрештою, це різні політичні  обставини: колишній «червоний» директор Кучма, який, як кажуть, любив собі випити з колишнім «червоним» головою колгоспу – це не колишній суджений Янукович, який розуміє все «по фєні» і діє за принципом «у кого сила, той і «папа».

Тому мешканці тих районів, куди ще не завітав Михайло Васильович Вишиванюк із своїм шоу «Громада і влада», чекайте в гості. Раджу приймати все, що вам наобіцяють, бо це не з кишень обласного керівництва, а це наші з вами гроші. Але, пам`ятайте, що «покращення життя вже сьогодні» відбулося для Януковича, його родини і друзів-олігархів, а чекати покращення життя для нас, простих українців, за цієї «регіональної» влади годі, оскільки воно стає дедалі гіршим, і це ми чітко відчуваємо по своїх кишенях вже понад два роки.

Знаю, що ми, галичани, завжди вміємо вийти добре з ситуації, і якби не лютувала влада Регіонів на Прикарпатті, все-таки в кабінці для голосування кожен залишиться сам на сам із своєю совістю і з думкою про краще майбутнє для себе і своїх дітей.

Отож, регіональна влада з громадою, «чи що», як сказав Михайло Вишиванюк?

 

Василь ПОПОВИЧ,

депутат Івано-Франківської обласної ради


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі3
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич5
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”5
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення5
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.