10:12 17-04-2012 | Суспільство
Переглядів: 1343

Висновки комісії обласної ради щодо масового спорудження міні-ГЕСЯк повідомляє прес-служба Івано-Франківської обласної ради, за ініціативи голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича у Верховинському районі відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму, на якому розглядалося питання щодо перспектив та можливих негативних наслідків масового спорудження міні-ГЕС на карпатських річках Івано-Франківської області.

Засідання комісії проводилося у розширеному форматі з залученням фахівців, науковців та громадських активістів. Також у роботі комісії взяли участь голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, заступник голови обласної ради Остап Дзеса.

Члени комісії та запрошені ознайомилися з будівництвом ГЕС на річці Дземброня та зустрілися з місцевими жителями.

Олександр Сич зазначив, що неоднозначне ставлення до цього питання і спонукало обласну раду до організації розширеного засідання постійної комісії у вигляді громадських слухань. У відповідності до норм чинного законодавства обласною радою дане питання не розглядалось. Рішення про надання дозволу на розробку проекту будівництва міні – ГЕС на території Верховинського району були прийняті Верховинською селищною радою та 11 сільськими радами, які зараз приймають рішення про відміну цих погоджень.

Голова  обласної ради Олександр Сич, підводячи підсумки засідання зазначив, що спеціалісти профільних управлінь мали проконтролювати правильність надання погодження сільськими радами, а процес будівництва повинен був бути під постійним контролем інспекції державного архітектурно-будівельного контролю та у разі виявлення порушень зупинятись. Також Олександр Сич запропонував доручити Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області провести перевірки та надати її результати обласній раді, а також довести до відома громадськості щодо якості води до водозабору Пробійнівської міні-ГЕС та на виході з  гідроелектростанції, а також наявності та характеру забруднення труб, які використовуються в будівництві міні-ГЕС, та їх впливу на якість води та на навколишнє середовище.

 

В результаті широкого обговорення постійна комісія обласної ради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму дійшла таких висновків:

 

1. Звернути увагу Верховинській районній державній адміністрації, Верховинській районній раді, Верховинській селищній раді та сільським радам на необхідність неухильного дотримання норм чинного законодавства України при прийнятті рішень, пов’язаних з будівництвом міні-ГЕС.

 

2. Рекомендувати Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області здійснювати контроль за дотриманням норм чинного законодавства під час проектування та будівництва міні-ГЕС.

 

3. Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області звернутися до Мінприроди України щодо проведення комплексної екологічної експертизи національного проекту «Енергія природи» на предмет дотримання екологічної безпеки при реалізації проекту будівництва малих ГЕС у Карпатах, врахувавши зменшення водності гірських річок.

 

4. Доручити Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області провести перевірки та надати її результати обласній раді, а також довести до відома громадськості щодо:

– якості води до водозабору Пробійнівської міні-ГЕС та на виході з  гідроелектростанції;

– наявності та характеру забруднення труб, які використовуються в будівництві міні-ГЕС, та їх впливу на якість води та навколишнє середовище.

 

5. Інвестору – замовнику Дзембровської міні-ГЕС провести коректуру проекту будівництва міні-ГЕС та в найкоротші терміни виконати приписи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області та приписи Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області.

 

6. Інвестору – замовнику Дзембровської міні-ГЕС провести громадське обговорення із залученням зацікавлених сторін на предмет укладання угоди між інвестором та Бистрецькою сільською радою, Верховинською районною радою, та Верховинською райдержадміністрацією, а саме договору про соціально-економічний розвиток території.

 

7. Рекомендувати громадським екологічним організаціям організувати екологічний контроль та моніторинг будівництва міні-ГЕС у Верховинському районі, передбачений законом України «Про охорону навколишнього природного середовища».

 

 


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі3
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич5
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”5
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення5
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.