12:12 21-11-2012 | Суспільство
Переглядів: 3328

Пенсіонери мають право на безкоштовне оздоровленняПересічний пенсіонер, як правило, не може дозволити собі поїхати кудись на відпочинок. Але є категорії пенсіонерів, яким надається право оздоровитися за державний кошт.

Як повідомила "Ліхтарям" заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Галицької районної державної адміністрації Ганна Попович, відповідно до чинного законодавства органи праці та соціального захисту населення забезпечують безкоштовним санаторно-курортним лікуванням  ветеранів війни (учасників бойових дій, учасників війни та інвалідів війни), осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань”, а також - інвалідів з дитинства, інвалідів загального захворювання, в тому числі інвалідів з наслідками травм та захворювань хребта  та спинного мозку, а також інвалідів інших категорій.

              Учасники бойових дій і інваліди війни мають право на щорічне санаторно-курортне лікування, учасники війни - раз у два роки, особи, на яких поширюється чинність Закону України “Про жертви нацистських переслідувань” – у відповідності до набутого статусу. Інші інваліди забезпечуються санаторно-курортним лікуванням в порядку черги та в міру надходження путівок. Забезпечення громадян частково оплаченими (відсотковими) путівками органами праці та соціального захисту населення не передбачено.

             Щодо ветеранів праці, то безоплатного забезпечення санаторно-курортним лікуванням для них не передбачено.

              Безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням „дітей війни” на сьогоднішній день  законодавчо не визначено.

            У сфері управління Міністерства праці та соціальної політики України функціонує шість санаторіїв, у яких на сьогоднішній день, проходять санаторно-курортне лікування винятково ветерани війни. Санаторії розташовані  у містах  Києві, Алушті, Трускавці, Одесі, Миргороді й смт Симеїз (АР Крим).

           Для одержання санаторно-курортної путівки потрібно звернутися за місцем проживання до органів праці та соціального захисту населення з медичною довідкою (форма № 070/о) – і написати заяву про забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Фахівець на підставі заяви й медичної довідки  ставить особу на чергу для одержання санаторно-курортної путівки. При надходженні путівки відповідного профілю в районне управління ,заявника повідомляють телефоном  або письмово щодо отримання путівки  відповідно до черги на санаторно-курортне лікування.

         Щодо виплат компенсацій за невикористане санаторно-курортне лікування, то виплата грошової компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку на даний час регулюється „Порядком виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року № 785. Відповідно до п. 2 цього Порядку грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки виплачується винятково інвалідам війни за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних показань.

        Учасникам бойових дій, учасникам війни, ветеранам праці виплачується тільки компенсація за самостійно проведене санаторно-курортне лікування. Планується також запровадити для інвалідів загального захворювання грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування на виконання статті 29 Закону України „Про реабілітацію інвалідів в Україні”. Нею передбачено, що грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки і компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування виплачується інвалідам на підставі медичних рекомендацій відповідно до законодавства, що визначає їх право на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

        Мінпраці розробило Порядок виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2007 року  № 150. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2008 року.

        Інваліди, які перебувають на обліку для забезпечення путівкою та не отримали безкоштовного санаторно- курортного лікування протягом останніх трьох років перебування на обліку мають право на отримання компенсації. Для цього потрібно звернутись до управління праці із письмовою заявою та медичною довідкою (форма № 070/о).


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі2
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”3
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення4
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.