13:09 11-11-2012 | Новини Прикарпаття
Переглядів: 3497

Немеркнуча слава Слова 

У Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася друга Міжнародна наукова конференція «Слово о полку Ігоревім» та його доба» (на посвяту Ярославу Осмомислу). Науковці, історики, літературознавці з Києва, Львова, Івано-Франківська, Черкас, Москви зібрались у Галичі, щоб обговорити питання авторства та нові напрямки дослідження давньоруської пам’ятки, висловити свої зауваження щодо інтерпретацій так званих «темних місць» твору, проаналізувати політичну ситуацію у Київській Русі епохи «Слова…»

php_ajax_image_upload/uploads/DSC_0004.jpg

Відкрив конференцію генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський. Він розповів про постать князя Ярослава Осмомисла, побажав плідної роботи науковцям.

php_ajax_image_upload/uploads/DSC_0013.jpg

Територіальний представник Департаменту культурної спадщини Міністерства культури України Лідія Максим’як передала привітання учасникам конференції від міністра культури Михайла Кулиняка.

php_ajax_image_upload/uploads/DSC_0031.jpg

З побажаннями нових досягнень у дослідженні «Слова…» до учасників конференції звернулися голова Галицької районної державної адміністрації Григорій Івасишин та керуючий справами Галицької районної ради Мирослав Бобрис. Привітання від голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка передав його заступник Роман Іваницький.  

А далі голова оргкомітету Міжнародної наукової конференції «Слово о полку Ігоревім» та його доба» (на посвяту Ярославу Осмомислу), кандидат історичних наук, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи С. Побуцький надав слово Людмилі Ромащенко, доктору філологічних наук, професору кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Гостя з Черкас привітала присутніх від імені землі Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького та виголосила доповідь на тему «Автор «Слова о полку Ігоревім» за версією Богдана Лепкого». Вона, зокрема, зазначила, що до найвидатнішої пам’ятки давньоруської доби зверталось чимало українських письменників, зокрема Т. Шевченко, І. Франко, Панас Мирний, М. Рильський, Д. Павличко та ін. Зацікавився «Словом…» і Богдан Лепкий, який вважав, що його автором є брат княгині Ярославни Данило.

php_ajax_image_upload/uploads/DSC_0042.jpg

Полемічного питання про автора славнозвісного твору торкнувся письменник, лауреат Шевченківської премії, кандидат філологічних наук, професор кафедри української літератури Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Степан Пушик. Він дотримується думки, що «Слово про Ігорів похід» написав князь Володимир Галицький.

         Директор Державного історико-культурного заповідника в м. Путивлі (районний центр на Сумщині) Сергій Тупик розповів про стародавнє місто над річкою Сейм, де на валу плакала Ярославна, дружина новгород-сіверського князя Ігоря. В місцевому краєзнавчому музеї розгорнута і постійно діє виставка, присвячена «Слову о полку Ігоревім». У місті споруджено пам’ятник княгині Ярославні. Про давню епоху нагадують вали, поховання руських воїнів, які загинули у боротьбі з монголо-татарами, топонімічні назви, зокрема урочище Городок, річка Путивлька, поле Половецьке тощо.

Поет, літературознавець, член Спілки письменників м. Москви Григорій Пєвцов  виголосив доповідь про особливості поетичного перекладу «Слова о полку Ігоревім» К. Бальмонта.

php_ajax_image_upload/uploads/DSC_0030.jpgЗ цікавими доповідями і повідомленнями на конференції виступили також кандидат історичних наук, доцент кафедри релігієзнавства і теології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігор Коваль, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Київського національного музею Тараса Шевченка Олеся Пономаренко, директор Інституту Слова зі Львова Павло Салевич та інші учасники. Наукові статті, що стосуються дослідження «Слова о полку Ігоревім» та періоду, коли відбувалися описані події, вміщені у збірнику матеріалів, який підготували до друку працівники інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Давній Галич».

У рамках конференції відбулося обговорення проекту пам’ятника князю Ярославові Осмомислу, який планується спорудити біля фундаменту Успенського собору в Крилосі.

Любов Бойко,
завідувач інформаційно-видавничого відділу
Національного заповідника «Давній Галич»


 


Коментарі (0)
Ваше ім’я:
 
Коментар:
 
 
 
 

Онлайн-підписка від ПриватБанку

Останні новини

 
05-12-2017
 
13:10
Протестувальники у Києві не випускають автомобіль із Сакаашвілі2
 
 
12:51
Замість шкільних булочок - наркотики3
 
 
12:36
Порошенко допускає збільшення мінімальної зарплати до 4100 гривень5
 
 
12:32
Саакашвілі затримали, коли він погрожував стрибнути з даху3
 
09-06-2017
 
08:22
Івано-Франківська УГП визначилася з обласним керівництвом3
 
01-06-2017
 
12:27
Захистімо дітей від російської агресії!5
 
31-05-2017
 
13:44
ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ під Мінюстом вимагали припинити політичне рейдерство4
 
 
10:45
Євген Нищук: Ми повинні дбати про свою цілісність, свою ідентифікацію4
 
30-05-2017
 
00:51
Микола Томенко розпочав зйомки фільму про Галич4
 
 
00:40
18-річний юнак загинув через незаконну "тарзанку" (відео)4
 
29-05-2017
 
15:19
Щастя не оминеш2
 
 
15:11
Мототрек у Галичі: відверті дебати про спорт і спокій4
 
 
10:09
Івано-Франківський осередок Галицької Партії обрав нове керівництво4
 
25-05-2017
 
01:34
Найцікавіші новини програми «Аргумент Гончарової» на минулому тижні з 15.05 по 19.05.20174
 
 
01:18
«Думаєте, жінки, які приїздять з Італії, розповідають правду?! 3
 
24-05-2016
 
17:47
У жахливій ДТП загинув двадцятирічний юнак (фото)4
 
05-05-2016
 
12:52
Литва заборонила в’їзд на свою територію 46 особам, яких пов’язують із засудженням Н.Савченко5
 
04-05-2016
 
13:02
НСЖУ оприлюднила список “Ворогів реформування преси”3
 
27-04-2016
 
12:20
Затверджено остаточну ціну на газ для населення4
 
 
11:22
Сьогодні відбудеться розіграш безкоштовних путівок у Дитячий табір «Артек-Буковель» від благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ»5
 
 

Опитування

Голосування завершено!

Хто на Вашу думку має найбільші шанси очолити Івано-Франківську обласну раду?
 
Микола Палійчук
Михайло Вишиванюк
Юрій Романюк
Роман Онуфріїв
Сергій Адамович
Олександр Шевченко
Руслан Гусак
Дмитро Дзвінчук
Манолій Піцуряк
Василь Скрипничук
Зіновій Митник
Остап Дзеса
Петро Шкутяк
Олександр Джура
Ігор Насалик
 
Проголосувало: 299
 

Партнери

НАША КНОПКА

 
 

Ліхтарі рекомендують

 
Робота, вакансії, резюме на
  http://job.ukr.net.
Популярні фільми прокату на
  KINOafisha.ua.
Програма телепередач на
  TVgid.ua.
Новини UKR.NET:
  політика, економіка, спорт та ін.